پشتیبانی تلفنی : 02166740661 - 02166755816 - ارسال رایگان سفارشات بیش از 100 هزارتومان
دسته بندی محصولات
Slider
media

توقف فروش اینترنت حجمی از مرداد ماه

محمود واعظی وزیر ارتباطات در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد بحث توقف فروش اینترنتی حجمی ، گفت : این اقدام برای فروش اینترنت ثابت ADSL و اینترنت ثابت TD LTE در نظر گرفته شده است.

وی افزود : با توجه به افزایش میزان سرعت دسترسی به اینترنت از طریق موبایل، اپراتورهای موبایل روشهای مختلفی را برای کاربران درنظر گرفته اند که به کاربر این امکان را می دهد تا با پرداخت یک مبلغ ثابت به صورت قرارداد، ماهانه و سالانه هر میزان اینترنت که تمایل دارد، استفاده کند.در ادامه نیز گفت به دنبال این هستیم که این اتفاق در اینترنت ثابت نیز بیافتد.

محود واعظی در  مورد جدی شدن بحث استفاده از سایتهای ویدئویی و محتوای چندرسانه ای در کشور، اینترنت حجمی دیگر کاربردی نبوده و به سرعت به اتمام می رسد و کاربران این عقیده و طرز فکر را دارند که حجم خوری و گیگ خوری اتفاق افتاده است.

واعظی گفت که حجم خوری اینترنت وجود ندارد. چرا که در گذشته سرعت دسترسی به دیتا، کند بود و به همین دلیل یک ویدئو با سرعت پایین دانلود می شد اما هم اکنون کاربران ویدئو را به صورت آنلاین می بینید و متوجه میزان مصرف حجم اینترنت نمی شوند.در حال حاضر در خصوص تدوین دستورالعمل توقف فروش حجمی اینترنت ثابت نیز کمیته ای در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات تشکیل شده است که در حال بررسی موضوع است.

وی افزود: باید اپراتورهای اینترنتی متقاعد شوند که به جای فروش حجمی اینترنت، به کاربران اشتراک ثابت و اینترنت نامحدود بدهند تا کاربران مجبور نباشند در طول ماه چند بار گیگ اینترنت خریداری کنند.

طرح مذکور به منظور تشویق کاربران به استفاده‌ از سایت‌های داخلی با سرعت و کیفیت و تعرفه‌ مناسب اجرا خواهد شد

منبع : خبرگزاری مهر

نظرات: 0

بدون نظر

یک پاسخ ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای موردنیاز مشخص شده است*

دسته بندی خبرنامه

محصولات شیائومی
لوازم جانبی گوشی شیائومی MI 6x / Mi A2
محصولات الدینیو
کیف و کوله لپ تاپ
محصولات اوی
محصولات ابزار سلامت