پشتیبانی تلفنی : 02166740661 - 02166755816 - ارسال رایگان سفارشات بیش از 100 هزارتومان
دسته بندی محصولات
Slider

خطری جدی در کمین کاربران اینترنت است [ مطالعه شود ]

محققان گوگل موفق به شناسایی بی‌سابقه‌ترین مورد نشت اطلاعات در وب در سال ۲۰۱۷ شده‌اند که نتیجه آن ضرورت تغییر تمامی کلمات عبور مورد استفاده کاربران سایت‌های اینترنتی است.

مشکل یادشده تا بدان حد جدی است که باعث افشای بسیاری از کلمات عبور مورد استفاده کاربران، پیام‌های خصوصی آنها و دیگر اطلاعات حساس ارسالی کاربران در بسیاری از وب سایت‌های اینترنتی می‌شود.


از جمله سایت‌هایی که اطلاعات خصوصی کاربرانش به همین علت در معرض خطر قرار گرفته می‌توان به اوبر، فیت بیت و OKCupid اشاره کرد.


مشکل یاد شده که توسط برخی محققان امنیتی کلودبلید نام گرفته ناشی از یک آسیب پذیری در کدهای مورد استفاده شرکت وب مشهور کلودفلیر است و البته بی شباهت به آسیب پذیری مشهور هارت بلید یا خون ریزی قلب در سال ۲۰۱۵ نیست. البته این بار تعداد سرورهایی که اطلاعات کاربران از آنها سرقت شده بسیار بیشتر است.

مشکل مذکور حدود ده روز قبل شناسایی شده، اما از شهریور ماه وجود داشته و به احتمال زیاد کاربران سایت‌های HTTPS هم به همین علت آسیب دیده‌اند. لذا همه کاربران باید کلمات عبور خود در سایت‌های مختلف را عوض کنند، هر چند کلودفلیر با همکاری سایت‌های طرف قرارداد خود در تلاش است تا ابعاد این مشکل را به حداقل برساند و به همین منظور وصله‌ای امنیتی را نیز ارائه کرده است.

نظرات: 0

بدون نظر

یک پاسخ ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای موردنیاز مشخص شده است*

دسته بندی خبرنامه

محصولات شیائومی
لوازم جانبی گوشی شیائومی MI 6x / Mi A2
محصولات الدینیو
کیف و کوله لپ تاپ
محصولات اوی
محصولات ابزار سلامت