پشتیبانی تلفنی : 02166740661 - 02166755816 - ارسال رایگان سفارشات بیش از 100 هزارتومان
دسته بندی محصولات
Slider
media

محققان دریافتند دردهای دندان پزشکی را به وسیله ی هدست های واقعیت مجازی می توان کاهش داد

همانند خطوط هوایی Airlines، دندان پزشکان هم به این باور رسیده اند که با منحرف کردن ذهن توسط هدست های واقعیت مجازی از آن چه که در حال وقوع است می توان از دردهای مراجعه به دندان پزشکی کاهش داد که شخص بتواند بر روی یونیت کار دندان پزشک دوام بیاورد.
در همین راستا محققین به فکر  آزمایش این نظریه بر روی 79 داوطلب که مشکل دندان داشتند و نیاز به ترمیم و کشیدن دندان بود تست به عمل آمد و این 79 نفر به سه دسته تقسیم شدند، که از این سه گروه، گروه اول به تماشای یک ویدیوی 360 درجه از از سواحل دریا نشستند، گروه دوم به گشت و گذار در یک شهر مجازی پرداختند و گروه سوم به صورت عادی و بدون عینک واقعیت مجازی مورد درمان و ترمیم قرار گرفتند. 


نتیجه این آزمایش به این گونه بود که : طبق چیزی که پیش بینی میشد گروه اول نسبت به گروه های دیگر درد بسیار کمتری را احساس کردند(ضمن این که در بعد از عمل و پایان کار هم خاطرات و درد کمتری داشتند) 


اما در مورد گروه دوم و سوم میتوان گفت که تفاوت زیادی وجود نداشته و شخص درد یکسانی را متحمل شده است. این به این معناست که انسان حتی در دنیای مجای هم رابطه بسیار عمیقی با طبیعت دارد و همواره این تعامل باعث آرامش انسان شده است. 


دانشمندان و محققین بر این باورند که بتوانند با کمک یافته های بدست آمده از این تحقیق به راه ها و روش هایی دست یابند که از طریق آن ها بتوان پروسه درمان یا همان عمل را برای بیمار آسان تر و قابل تحمل تر کنند.

نظرات: 0

بدون نظر

یک پاسخ ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای موردنیاز مشخص شده است*

دسته بندی خبرنامه

محصولات شیائومی
لوازم جانبی گوشی شیائومی MI 6x / Mi A2
محصولات الدینیو
کیف و کوله لپ تاپ
محصولات اوی
محصولات ابزار سلامت