مشکلات پیرینگ هندزفری های بلوتوث

راه اندازی هندزفری بلوتوث کار خیلی سختی نیست اما گاهی با موانعی رو به رو می شویم که بدون دانستن ‌ترفندهای هندزفری بلوتوثی نمی‌توانیم کار را پیش ببریم. یکی از این موانع مشکل پیر نشدن هندزفری بلوتوث با گوشی می‌باشد که در بین کاربران بسیار رایج است.

پیر نشدن هندزفری با گوشی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. خیلی از این موارد صرفا به دلیل عدم اطلاع ما از نحوه کار هندزفری هاست و مشکل جدی به حساب نمی آید. لذا در این مقاله هر کدام از این دلایل را بررسی می کنیم و راه حل متناسب با آن را ارائه می دهیم.


گوشی هندزفری بلوتوث را شناسایی نمی کند

راه حل: فرض کنید یک هندزفری بلوتوث خریده اید و می‌خواهید به گوشی وصلش کنید. اما هر چقدر که تلاش می کنید گوشی تان هندزفری را نمی شناسد و در لیست بلوتوث ها نشانش نمی دهد. این مشکل می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم:

ورژن بلوتوث: دستگاه های هوشمند جدید اکثرا به بلوتوث نسخه 5 یا 4 مجهز هستند. بنابراین اگر هندزفری بلوتوثی شما به گوشی وصل نمی شود شاید باید اول از همه ورژن بلوتوث گوشی و هندزفری را باهم مقایسه کنید. البته همه ورژن های بلوتوثی به یکدیگر متصل می شوند ولی به دلیل تفاوت در قابلیت ها امکانش هست که اتصال هندزفری به گوشی با ورژن بلوتوث پایین کمی با تاخیر یا مشکل رو به رو شود.

بلوتوث گوشی خاموش است: شاید به نظرتان خنده دار برسد ولی اکثر مواقع این مورد دلیل وصل نشدن هندزفری بلوتوث به گوشی است. برای حل این مشکل ابتدا بلوتوث گوشی را روشن کنید و چک کنید که برای دستگاه های اطراف Discoverable باشد.

بلوتوث هندزفری خاموش است: از بابت روشن کردن بلوتوث هندزفری هم می توانید با زدن کلیدهای روی بدنه آن را روشن کنید. معمولا هندزفری های بلوتوث وقتی در حالت Pairing قرار می گیرند چشمک می‌زنند.

علاوه بر این هندزفری های دارای کیس شارژ معمولا وقتی از کیس خارج شوند روشن شده و در حالت پیرینگ قرار می‌گیرند.

هندزفری و گوشی از یکدیگر دور هستند: حواستان باشد که برد هندزفری بلوتوثی نهایتا 10 متر بدون وجود دیوار است. بنابراین هنگام جفت کردن هندزفری حتما آن را در کنار گوشی نگه دارید.

گوشی یا هندزفری شارژ نیستند: اگر شارژ هندزفری کم باشد یا کیسش شارژ نداشته باشد باید آن را شارژ کنید، چون ممکن است در نحوه اتصالش به گوشی مشکل ایجاد کند.

بیشتر بدانید: چطور هندزفری بلوتوث را شارژ کنیم؟


هندزفری بلوتوث مدام قطع و وصل می شود

این مشکل معمولا زمانی ایجاد می شود که سیگنال بلوتوث ضعیف باشد. گاهی اوقات نیز باگ هایی در ساخت هندزفری وجود دارد که راه حل مشخصی ندارند. ریست کردن هندزفری بلوتوث در این مواقع معمولا می‌تواند مشکل را حل کند.

مثلا هندزفری بلوتوث Level U سامسونگ مشکل مشابهی دارد. این مشکل به این صورت است که هنگام استفاده، هندزفری ناگهان قطع و وصل می شود. با اینکه این مشکل برای بسیاری از کاربران هندزفری لول یو و لول یو پرو پیش آمده اما هنوز هیچ راه حل رسمی‌ای برای آن پیدا نشده است.

با این حال ما یک روش برای برطرف کردن مشکل قطع و وصل شدن لول یو پیدا کردیم که در 90 درصد مواقع جواب می‌دهد. اگر با این ایراد مواجه شدید مسیر زیر را طی کنید:

1) هندزفری Level U را از همه دستگاه های بلوتوثی جدا کنید. (در لیست بلوتوث forget یا delete را بزنید)

2) کلیدهای صدای بالا و پایین را نگه دارید تا چراغ آبی 2 بار چشمک بزند.

3) این کار را برای بار دوم تکرار کنید و منتظر ویبره هندزفری باشید.

4) حالا لول یو را به گوشی وصل کنید و چک کنید که هنوز قطع و وصل می‌شود یا خیر.

اگر این مراحل مشکل شما را برطرف نکرد باید یک بار دیگر همه مراحل را در حالی طی کنید که هندزفری به گوشی متصل است.


دو گوش هندزفری بلوتوث با هم Pair نمی شوند

این مشکل در هندزفری هایی که دارای قابلیت اتصال جداگانه هستند بسیار رایج است. اگر با یکی از موارد زیر رو به رو شدید این احتمال وجود دارد که اتصال گوشی از حالت Stereo به حالت Mono تک گوش تغییر کرده باشد:

ـــــــــــــــــــ باز اولی که هندزفری را به گوشی وصل می کنید مشکلی ندارد ولی بار دوم گوشی های هندزفری بهم وصل نمی شوند.

ـــــــــــــــــــ گاهی دو گوش چپ و راست هندزفری با هم جفت نمی شوند.

ـــــــــــــــــــ داخل لیست بلوتوث گوشی دو اتصال بلوتوث جداگانه به اسم هندزفری شما وجود دارد.

ـــــــــــــــــــ گوش چپ هندزفری صدا ندارد و موزیک فقط از گوش راست پخش می‌شود.

ـــــــــــــــــــ وقتی هندزفری ها را از باکس خارج میکنید روشن نمی شوند. (عکس‌العملی ندارند)

ـــــــــــــــــــ چراغ گوش چپ هندزفری خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود.


اگر با موارد بالا رو به رو شده‌اید تنها کاری که باید بکنید این است که یک بار دیگر هندزفری را به گوشی وصل کنید

1) برای این کار باید هندزفری را روشن و خاموش کنید. 

2) سپس آن را ریست کنید و دوباره روشن کنید.

3) در آخر یک بار دیگر هندزفری را به گوشی وصل می کنید و می‌بینید که مشکل حل شده است.

از آنجایی که مشکل عدم اتصال دو گوش هندزفری بلوتوث به یکدیگر در بعضی برندها با هم فرق می‌کند، ما برای هر کدام یک آموزش جداگانه تهیه کرده‌ایم:

حل مشکل پیر نشدن دو گوشی هایلو GT1 / GT1 Pro

حل مشکل جفت نشدن دو گوش هندزفری هایلو T15

حل مشکل عدم اتصال همزمان دو گوش هندزفری لنوو LP2 به گوشی


هندزفری بلوتوث موقع تماس کار نمی کند

هندزفری های بلوتوثی، مناسب مکالمه هم هستند. اما یکی از مشکلات رایجی که ما با آن برخورد می‌کنیم این است که هنگام تماس نمی‌توانیم هیچ صدایی از هندزفری بشنویم در حالی با موسیقی مشکلی وجود ندارد. راه حل ما برای کار نکردن هندزفری بلوتوثی موقع تماس یکی از موارد زیر است:

1) تنظیمات بلوتوث: وقتی هندزفری را به گوشی وصل کردید وارد بخش بلوتوث شده و روی اسم هندزفری بلوتوثی مورد نظر کلیک کنید. حالا در صفحه کوچکی که باز می شود چک کنید که تیک گزینه های Phone Calls / Media Audio / HD Audio خورده باشد.

2) جدا کردن هندزفری: اگر راه بالا جواب نداد هندزفری ها را از گوشی جدا کنید و دوباره وصل کنید.

3) کش بلوتوث: از تنظیمات گوشی به بخش برنامه ها بروید و کش برنامه بلوتوث را پاک کنید. برای این کار باید ابتدا با زدن سه نقطه بالای صفحه System Services را فعال کنید تا برنامه بلوتوث نشان داده شود. بعد از پاک کردن Cash، گوشی را خاموش و روشن کنید و دوباره امتحان کنید.

3) قابلیت Developer Option: برای این کار به تنظیمات گوشی رفته و در آخر صفحه روی About Phone کلیک کنید. گزینه Build Number را برای چند ثانیه نگه دارید تا شکلکی نمایان شود (گوشی ممکن است ویبره کند). حالا اگر به بخش تنظیمات برگردید می‌توانید گزینه Developer را ببینید. وارد شوید و به دنبال Disable Bluetooth A2DP Hardware Offload بگردید و گزنیه‌اش را خاموش کنید.

4) ریست تنظیمات Network: وارد تنظیمات گوشی شوید و System را بزنید. از آنجا به قسمت Reset Option بروید و گزینه ریست بلوتوث و شبکه (Network Reset) را انتخاب کنید.


بیشتر بدانید: بهترین هندزفری های بی سیم بیسوس


با انجام یکی از روش های بالا باید مشکل صدا ندشتن هندزفری موقع تماس حل شود. اگر همچنان مشکل ادامه داشت حتما در نظرات برای ما بنویسید تا راه دیگری پیشنهاد کنیم.

نکات و ترفندهای شارژ کردن هندزفری های بلوتوث
...
ترفندهای راه اندازی، اتصال، شارژ و ریست کردن هندزفری های بلوتوثی
...
1 نظرات
minaa
minaa
دوشنبه 19ام مهر 1400

لول یو داشتم حل شد مشکلش مرسییییی

نازنین شفایی
نازنین شفایی
دوشنبه 19ام مهر 1400

سلام. خوشحالیم که مشکلتون بر طرف شده

نمایش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)
ثبت نظر
توجه: کد HTML ترجمه نمی شود!