ارسال سریع سفارشات یکی از اصلی‌ترین اهداف همه ما در تیم مسترکالاست. همه بخش‌های این مجموعه در کنار هم تلاش می‌کنند تا سفارش در کمترین زمان ممکن و با بهترین سرویس پشتیبانی به دست مشتری برسد. 

ما در ماه‌های پایانی سال 99 و بالا رفتن حجم سفارشات به این نتیجه رسیدیم که اگر بخواهیم سرعت و کیفیت خدمات قابل ارائه خود را بالا ببریم نیاز به تغییرات بزرگ خواهیم داشت. 

در همین راستا، در سال 1400 مسترکالا در نظر دارد تا روی حرفش بماند و برای حفظ سرعت ارسال سفارشات گزینه پرداخت در محل را از لیست روش‌های پرداخت خود خارج کند.

اما ما در مسترکالا معتقدیم که خرید اول از ما آغاز یک همکاری بلند مدت خواهد بود، به همین دلیل زین پس به نشانه‌ای از حسن نیت، امکان پرداخت در محل فقط برای مشتریان خرید اولی (ساکن تهران) فراهم خواهد بود. به عنوان ضمانتی از سوی ما این افراد می‌توانند در اولین خرید خود از فروشگاه اینترنتی مسترکالا هزینه محصول را درب منزل و پس از دریافت کالا پرداخت کنند.

ما با اجرای این راهکار قصد داریم پردازش های مربوط به پرداخت‌های درب منزل را کاهش دهیم تا با کمتر کردن هزینه‌های زمانی، کالا را در نزدیک‌ترین بازه ارسالی ممکن برای مشتری بفرستیم.


پرداخت اینترنتی در مقایسه با پرداخت در محل مشکلاتی از قبیل خطای انسانی و تاخیرهای احتمالی را ندارد و از همه مهم‌تر سریع است. در حالی که پرداخت در محل ما را با مسائلی رو به رو می‌کند که می‌توانند روی هر سفارش بخش زیادی از سرعت ما را بگیرند. از جمله این موارد می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

- نیاز به همراه داشتن وجه نقد و یا کارت بانکی توسط مشتری

- مواجه شدن با مشکلات رایج دستگاه‌های پوز بانک

- بالا رفتن خطای انسانی به دلیل زیاد شدن افراد درگیر در پروسه


این تغییرات چالش های جدیدی برای مسترکالا مثل جلوگیری از روند صعودی سهم در بازار و کاربران را به همراه خواهد داشت، اما ما تصمیم گرفتیم کیفیت را فدای کمیت نکنیم و بهترین تجربه خرید را برای مشتریان خود فراهم کند. 

باشد که با پشتیبانی بهتر از همیشه و سرعت بیشتر، اعتماد شما عزیزان را بیش از پیش جلب کنیم تا هر خرید شما عزیزان، روندی برای بهتر شدن ما باشد.


تا آخرین لحظه 99 و از اولین لحظه 1400 | برنامه ارسال مسترکالا در پایان سال و اول سال جدید
...
نحوه اتصال ایرپاد به پلی استیشن 4
...
2 نظرات
بابک
بابک
یکشنبه 15ام فروردین 1400

به نظر من که تقریبا نصف مشتریها رو از دست میدین با این کار چون گاهی اوقات رمز اینترنتی برای ما نمیاد و میزنیم پرداخت در محل که با این کار مجبور میشیم همون از دیجی کالا که پرداخت در محل داره خرید کنیم

علی
علی
یکشنبه 15ام فروردین 1400

برای من تو انتخاب مسترکالا برای خرید داشتن همین آپشن یکی از عوامل تعیین کننده بود.
دیجیکالا هم پرداخت محل رو اول حذف کرد و بعد خدماتش رفت تو سرازیری
ناراحت کننده بود این خبر

نمایش 1 تا 1 از 2 (1 صفحه)
ثبت نظر
توجه: کد HTML ترجمه نمی شود!