نصب و دانلود برنامه PC Health Check برای بررسی سازگاری سیستم با ویندوز 11

مایکروسافت در آپگرید سیستم عامل جدید خود محدودیت هایی برای دستگاه هایی که می‌توانند از ویندوز 11 پشتیبانی کنند در نظر گرفته است. این بدین معناست که برخلاف قبل، حالا دیگر همه کامپیوترهای ویندوز 10 آپدیت ویندوز 11 را دریافت نخواهند کرد و فقط سیستم های به گفته مایکروسافت Eligible (واجد شرایط) قادر به استفاده از آن هستند. این شرایطی که مایکروسافت از آن حرف می‌زند را قبلا در مقاله حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 11 توضیح داده‌ایم.

مایکروسافت در روزهای اولیه معرفی این سیستم عامل اپلیکیشن PC Health Check را در دسترس قرار داد تا هر کسی بتواند کامپیوتر / لپ تاپ خود را برای این سازگاری بررسی کند.

PC Health Check ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه شما را می‌سنجد و با پیش نیازهای ویندوز 11 مقایسه می‌کند. در نهایت هم بر اساس این مقایسه‌ها اعلام می‌کند که آیا شما می‌توانید آپدیت ویندوز 11 را دریافت کنید یا خیر.

از مهمترین مواردی که در سازگاری سیستم با ویندوز 11 بسیار تاثیرگذار است، داشتن TPM 2.0 با قابلیت Secure Boot‌ است. بسیاری از دستگاه های تولید شده قبل از 2016 این موارد را ندارند. پس بهتر است قبل از اینکه این آموزش را انجام دهید، داشتن TPM لپ تاپ یا کامپیوتر را بررسی کنید.


مراحل بررسی سازگاری دستگاه با ویندوز 11 به کمک برنامه PC Health Check

وارد سایت Microsoft شوید و به پایین صفحه اسکرول کنید. در این قسمت می‌توانید ببینید که لینک دانلود برنامه PC Health Check قرار داده شده است.


آپدیت: مایکروسافت از تاریخ 28 ژوئن این برنامه را از دسترس خارج کرده و به حالت Coming Soon در آورده است. زیرا با توجه به بازخورد کاربران مشخص شد که برنامه قادر نیست به درستی سازگاری دستگاه را تشخیص دهد.

مایکروسافت اعلام کرد که به زودی این مشکل را حل خواهد کرد.


اگر پیش از این تاریخ برنامه را دانلود کرده باشید می‌توانید بقیه راه حل را با ما پیش بروید.

برنامه را اجرا کنید.


وقتی برنامه باز شد، تیک I accept the terms in License Agreement را بزنید. سپس Install کنید.


شروع نصب ممکن است چند دقیقه طول بکشد. پس کمی صبر کنید تا کارش تمام شود.


پس از نصب تیک Open Windows PC Health Check را بزنید و Finish کنید.


حالا می‌توانید Check Now را زده و منتظر نتیجه برنامه باشد.


پس از چند دقیقه برنامه واجد شرایط بودن سیستم شما با ویندوز 11 را اعلام می‌کند. اگر کامپیوتر مورد نظر با ویندوز 11 سازگار نباشد با پیام This PC Can't Run Windows 11 رو به رو خواهید شد.

این یعنی شما آپگرید ویندوز 11 را دریافت نخواهید کرد و بهتر است منتظر آپدیت های ویندوز 10 باشید.نکته: بسیاری از کسانی که با برنامه PC Health Check سیستم خود را بررسی کرده‌اند با وجود داشتن قابلیت های TPM 2.0 و Secure Boot نتیجه منفی گرفتند. دلیل این منفی کاذب هم این بود که این قابلیت ها در بخش Bios سیستم غیرفعال بودند. 

با فعال سازی TPM 2.0 و Secure Boot خطای This PC Can't Run Windows 11 را رفع کنید.


از سوی دیگر در صورتی که دستگاه شما با ویندوز 11 سازگار باشد، با پیغام This PC Can Run Windows 11 مواجه می‌شوید و می‌توانید همین الان پیش نمایش ویندوز 11 را نصب کنید.

6 ترفند ایرنگ که بهتر است یاد بگیرید
...
کدام قابلیت مهم ایرتگ در ایران تحریم است؟
...
ثبت نظر
توجه: کد HTML ترجمه نمی شود!
You might also like