رویارویی 6 ها - تفاوت Mi Band 6 و Honor Band 6

شیائومی و آنر سال‌هاست که در تولید مچ بندهای سلامتی با هم در رقابت هستند. آنر بندها و می بندها با وجود تفاوت ظاهری زیادی که با هم داشتند، اما معمولا از لحاظ کارایی خیلی شبیه بودند. به همین دلیل وقتی Honor Band 6 چند ماه قبل از همتای شیائومی خود عرضه شد، ما مقاله ای با عنوان مقایسه آنر بند 6 و می بند 5 را برای آن‌ها نوشتیم. اما حالا که هر دو کمپانی آخرین نسخه حال حاضر دستبندهای سلامتی خود را عرضه کرده‌اند می‌خواهیم ببینم تفاوت می بند 6 و هانر بند 6 چیست؟ و بهتر است کدام را بخریم؟

در هر بخش مچ بندی که قابلیت بهتر و بیشتری داشته باشد با هایلایت سبز مشخص می‌شود.


پشتیبانی از زبان فارسی در اعلانات


قاعدتا ساعت هایی که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند در بین ما پرطرفدارتر هستند. یکی از قابلیت های اصلی ساعت های هوشمند نشان دادن اعلانات و نوتیفیکیشن های گوشی است. حالا دستبندی که نتواند پیام های فارسی را نشان دهد، برای خیلی از افراد راضی کننده نخواهد بود.


می بند 6آنر بند 6

اولین بار است که طلسم Mi Band شکسته شده و از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.
                                                                                                                  

مساوی


پشتیبانی از پایش اکسیژن خون SpO2


اگر زیاد اهل کوهنوردی و ورزش باشید می‌دانید که در دامنه کوه هرچه بیشتر ارتفاع بگیرید میزان اکسیژن موجود در هوا هم کمتر می‌شود. وظیفه اصلی دستبندهای سلامتی چیزی جز مانیتور کردن وضعیت شما نیست، پس پایش SpO2 ویژگی مهمی به شمار می‌رود. به علاوه که حالا در دوران کرونا سنجش سطح اکسیژن خون فاکتور تعیین کننده‌ای در تشخیص بیماری است.

شما می‌توانید در هنگام صعود و فرود از قله SpO2 خود را بسنجید تا از وضعیت خودتان مطلع باشید.


می بند 6آنر بند 6

مساوی


دارای استاندارد ضد آب


ورزش‌های آبی یکی از چالش‌های اصلی دستبند های سلامتی هستند. چون استانداردهای زیادی برای ضد آب بودن لوازم دیجیتالی وجود دارد ولی هیچ کدام از آن‌ها کاملا دستگاه را در برابر آب محافظت نمی‌کنند. می بند 6 و آنر بند 6 هر دو به استاندارد 5ATM مجهز بوده و می‌توانند تا عمق 50 متری زیر آب هم بروند. به کمک این ویژگی امکان پایش ورزش‌هایی که آب را با فشار به بند وارد نمی‌کنند مانند شنا کاملا ممکن است.


می بند 6آنر بند 6

- ردیابی 5 سبک شنای متفاوت

- شنا در استخر و موج سواری

- قابل استفاده در حمام

- غیر قابل استفاده در سونا

غیر قابل استفاده در هنگام شیرجه

- فقط در استخر قابل استفاده است

برنده: می بند 6


پایش ضربان قلب


تپش قلب بالا می‌تواند نشانه ترس، استرس یا بیماری‌های قلبی باشد و در هر صورت باید پیگیری شود. دستبندهای سلامتی با پایش 24 ساعته ضربان قلب شما را کاملا تحت نظارت دارند و از الگوی زیاد یا کم شدن آن گزارش تهیه می‌کنند. یکی دیگر از تفاوت های Mi Band 6 و Honor Band 6 در سنسور پایش ضربان قلب است.


می بند 6آنر بند 6

سنسور PPG Biosensor

پایش 24 ساعته

سنسور TruSeen 4.0

پایش 24 ساعته

تشخیص تغییرات و هشدار

مساوی


پایش تنفس در خواب


بعضی از ما در خواب درست نفس نمی‌کشیم و در نتیجه خیلی خسته از خواب بیدار می‌شویم. در واقع بدون آنکه بفهمیم در درازمدت آسیب می‌بینیم و راه حلی هم برایش پیدا نمی‌کنیم. دستبندهای هوشمند اما می‌توانند ناظر خوب و قابل اعتمادی برای تنفس شبانه ما باشند. پس این بار که می‌خوابید مچ بند هوشمند تان را هم بپوشید تا فردا صبح آنالیز تنفس تان را در اپلیکیشن دریافت کنید.


می بند 6آنر بند 6


برنده: می بند 6


پایش کیفیت خواب


خواب باکیفیت تاثیر زیادی در حال روانی و جسمی ما دارد. اگر تا حدی از وضعیت خواب شبانه خود آگاه باشیم، می‌توانیم سرحال تر و پر انرژی‌تر از قبل به کارهایمان برسیم. اکثر دستبندهای هوشمند از پایش خواب پشتیبانی می‌کنند، ولی خب بعضی قابلیت های بیشتری نسبت به دیگری دارند.

می بند 6آنر بند 6

محاسبه طول خواب

مدت زمان خواب عمیق

مدت زمان خواب سبک

مدت زمان خواب REM بر اساس ضربان قلب

ارائه توصیه‌های علمی برای بهبود عادت خواب

الگوریتم TruSleep

تشخیص طول و سطوح مختلف خواب

ارائه توصیه‌های علمی برای بهبود کیفیت خواب

تشخیص مشکلات خواب

مساوی


سیستم دستیار سلامتی (PAI)


یکی از قابلیت های جالب که در اکثر مچ بند ها و ساعت های هوشمند وجود دارد، دستیار شخصی سلامتی است. این سیستم که با نام PAI هم زیاد آن را دیده‌اید یک الگوریتم هوشمند است که به نوعی به فعالیت‌های شما امتیاز می‌دهد. این الگوریتم بر اساس فاکتورهایی مانند سن، جنسیت، ضربان قلب و .. عددی را به شما می‌دهد که نشان دهنده Score شما می‌باشد. شما می‌توانید با رعایت توصیه‌هایی که PAI به شما ارائه می‌کند این امتیاز را افزایش دهید و به امتیازی برسانید که برای حفظ سلامتی‌تان کافی است. در مقایسه هانر بند 6 و می بند 6 برای خرید، این قابلیت یکی از ویژگی هایی است که حتما باید در نظر بگیرید.


می بند 6آنر بند 6

برنده: می بند 6


قابلیت استرس مانیتور


اگر آدم استرسی‌ای باشید می‌دانید که این حالت روانی می‌تواند تمام کارهایتان را مختل کند. به همین دلیل بد نیست که حواستان به سطح استرستان باشد و در مواقع لازم نفس عمیق بکشید.


می بند 6آنر بند 6

پایش میزان استرس و پیشنهاد تمرینات تنفسی برای کاهش آن

                                                                                       

مساوی


پایش سلامت بانوان


یکی از قابلیت هایی که جدیدا در بسیاری از دستبندهای سلامتی می‌توانید ببینید تقویم پریود خانم‌هاست. با دادن اطلاعات دوره‌های پریود به ساعت، کم کم خودش زمان پریود بعدی، دوران تخمک گذذاری و .. را پیش بینی می‌کند و تاخیر خوردن آن را هم به شما اطلاع می‌دهد. البته بسته به برند، بعضی از ساعت ها اطلاعات زیاد و بعضی فقط اطلاعات پایه‌ای را در اختیار شما می‌گذارند. یکی از تفاوت های اصلی آمازفیت GTS 2 و GTS 2e و GTS 2 Mini در داشتن یا نداشتن همین قابلیت می‌باشد.

می بند 6آنر بند 6

پایش الگوی دوره پریود

پایش دوران باروری

- یادآوری فرا رسیدن زمان پریود با ویبره

تقویم پیگیری پریود

نمایش دوران باروری

سازگار با همه دستگاه‌های اندروید 5+

مساوی


قدرت و دوام باتری


باتری ها یکی از بخش های چالش برانگیز لوازم دیجیتال هستند و پیدا کردن بهترین ساعت های هوشمند از نظر باتری کمی سخت است. با این حال کمپانی‌ها در حال پیشرفت در این حوزه هستند و با هر نسخه جدید از گجت‌هایشان سعی در بهینه کردن باتری ها دارند.

دستبندهای سلامتی چون قابلیت های محدودتری نسبت به ساعت های هوشمند دارند، ظرفیت پایین‌تری هم دارند و عموما تا چند هفته می‌توانند شارژ نگه دارند.


می بند 6آنر بند 6
125mAh
180mAh

استفاده سنگین 5 روز

استفاده معمولی 14 روز

استفاده بهینه 19 روز

2 ساعت تا شارژ کامل

استفاده سنگین 10 روز

استفاده معمولی 14 روز

برنده: می بند 6

البته شرایط استفاده معمولی و سنگین ممکن است برای این دو برند با هم متفاوت باشد. ولی به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که می بند 6 با ظرفیت پایین‌‌تر شارژدهی برابر با آنر بند 6 را دارد و مسلما قوی‌تر است. 


تنوع واچ فیس‌ها


واچ فیس همان تم ساعت / مچ بند هوشمند است که در ظاهر آن بسیار تاثیرگذار است. معمولا شما می‌توانید با رفتن به اپلیکیشن یا تنظیمات خود بند، واچ فیس‌های جدید را دانلود و استفاده کنید.


می بند 6آنر بند 6


بیش از 60 واچ فیس پیش فرض تمام صفحه

واچ فیس قابل تغییر و ویرایش با تصاویر شخصی

بیش از 100 واچ فیس قابل دانلود از فروشگاه

واچ فیس قابل تغییر و ویرایش (به غیر از iOS)

به دلیل تحریم‌های هواوی با مشکل روبه روست

برنده: می بند 6


ویژگی‌های نمایشگر


دقت نکردن به روشنایی رزولوشن و اندازه صفحه یکی از اشتباهات در خرید ساعت و مچ بند هوشمند است که زیاد مرتکب می‌شویم . مسلما هرچه نمایشگر بزرگتر باشد، محتوای داخل صفحه نیز واضح‌تر و بهتر دیده می‌شود و کار با گجت راحت تر است.


می بند 6آنر بند 6
1.56 اینچ AMOLED
1.47 اینچ AMOLED

- تمام صفحه (اولین بار در می بندها)

50 درصد بزرگتر از می بند 5

- دارای گوشه های خمیده

تراکم 326 PPI

دارای 5 سطح روشنایی

ظاهری شبیه ساعت های هوشمند

148 درصد بزرگتر از آنر بند 5

- دارای گوشه های خمیده

رزولوشن 368×194

برنده: می بند 6


تنوع ورزش‌ها


معمولا هر دستبند سلامتی قادر به تشخیص چندین نوع ورزش می‌باشد. به این ترتیب وقتی ورزش را شروع می‌کنید مچ بند خودش به صورت اتوماتیک آن را تشخیص می‌دهد و شروع به پایش می‌کند. البته بعضی از تمرینات هم قابلیت پایش خودکار ندارند و باید به صورت دستی ورزش مورد نظر را فعال کنید. دستبند سلامتی در انتها یک گزارش از مدت زمان تمرین، کالری سوزانده و ضربان قلب را به شما خواهد داد. شما می‌توانید با مقایسه Honor Band 6 و Mi Band 6 ورزش های مورد نظرتان را پیدا کنید و مچبند هوشمند درست را انتخاب کنید.


می بند 6آنر بند 6
30 حالت
10 حالت

پایش 30 حالت ورزشی متفاوت

19 حالت جدید نسبت به می بند 5

6 ورزش دارای قابلیت پایش خودکار

پایش 10 حالت ورزشی متفاوت

6 ورزش دارای قابلیت پایش خودکار

دوچرخه Outdoor فقط در لوازم

برند HONOR با Magic UI 2.0+

برنده: می بند 6


اپلیکیشن


بعضی از پارامترهایی که ساعت های هوشمند اندازه گیری می‌کنند در خود ساعت قابل مشاهده نیست و باید اپلیکیشن را در گوشی نصب کنید و گزارش را در آنجا مشاهده کنید. هر برندی اپلیکیشن مخصوص به خودش را دارد که باید اول از همه مچ بندتان را با آن کانکت کنید.

می بند 6آنر بند 6


        Mi Fit        

Huawei Health

مساوی


در نهایت با توجه به برنده هر بخش می‌توان به این نتیجه رسید که پیروز این مقایسه Mi Band 6 بوده است. هانر بند 6 با وجود تغییرات ظاهری زیادی که در این نسخه کرده، ولی هنوز هم نتوانسته گوی رقابت را از شیائومی بدزدد.

اما در نهایت هدف ما از مقایسه Mi Band 6 و Honor Band 6 شناخت بیشتر ویژگی‌های این دو دستبند است و شما باید با توجه به نیازهایی که دارید مچ بند هوشمند مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.


معرفی بهترین ساعت هوشمند از نظر باتری
...
معرفی 6 پورت و کانکتور مهم که باید بشناسید
...
ثبت نظر
توجه: کد HTML ترجمه نمی شود!

محصولات مرتبط