رفع مشکل کار نکردن اثرانگشت زیرصفحه بعد از نصب گلس در گوشی سامسونگ

رفع مشکل کار نکردن اثرانگشت زیرصفحه بعد از نصب گلس در گوشی سامسونگ

رفع مشکل کار نکردن اثرانگشت بعد از نصب گلس در سامسونگ

با پیشرفت و تکامل تکنولوژی و در نتیجه گوشی‌های هوشمند، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که کابران همواره می‌طلبند، امنیت است.
بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند برای ایمن نگه داشتن دستگاه‌های تولیدی خود، حسگرهای اثر انگشتی را معرفی کرده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد تنها با لمسی کوتاه، قفل گوشی خود را باز کنند.
یکی از این شرکت‌ها سامسونگ است که همیشه در چنین فناوری‌هایی پیش‌قدم بوده و حسگرهای اثرانگشت خود را در بسیاری از دستگاه‌هایش ارائه می‌دهد.
با این حال، بسیاری از کاربران گوشی‌های سامسونگ مشکلاتی را در ارتباط با کارنکردن سنسور اثر انگشت زیر صفحه بعد از نصب گلس گزارش کرده‌اند. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا به بررسی دلیل این اتفاق و همچنین راه‌هایی برای رفع این مشکل بپردازیم.

چرا حسگر اثر انگشت با محافظ صفحه کار نمی‌کند؟

سیستم شناسایی اثر انگشت دستگاه‌های سامسونگ با استفاده از حسگری کوچک واقع در زیر صفحه نمایش کار می‌کند تا الگوی خاص برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های نوک انگشتتان را بخواند.
هنگامی که محافظ صفحه نمایش یا همان گلس نصب می‌شود، بین انگشتتان و این حسگر مانع می‌شود و در این فرآیند ایجاد اختلال می‌کند. این می‌تواند باعث شود که سنسور نتواند اثر انگشتتان را به‌درستی بخواند یا اصلا آن را تشخیص ندهد.
دلیل دیگری که شاید حسگر اثر انگشت با گلس کار نکند، این است که بعضی از گلس‌ها ضخیم‌تر از دیگر محافظ‌های صفحه نمایش هستند. این نوع گلس‌های ضخیم می‌توانند این فاصله و مانع را بیشتر از پیش کنند. این موضوع باعث می‌شود خواندن دقیق اثرانگشتتان برای سنسور دشوارتر شود.

راه حل رفع مشکل کار نکردن اثرانگشت زیرصفحه بعد از نصب گلس

اگر حسگر اثرانگشت گوشی سامسونگ‌تان پس از نصب گلس به‌خوبی قبل کار نمی‌کند، می‌توانید راه‌حل‌های زیر را امتحان کنید.

ثبت دوباره اثرانگشت
به مسیر Settings > Biometrics and Security > Fingerprints > Edit بروید. اثرانگشت موجودتان را حذف کرده و دوباره ثبت کنید. این کار می‌تواند به سنسور کمک کند تا اثر انگشتتان را با وجود گلس بهتر تشخیص دهد.

برداشتن گلس
اگر از گلسی استفاده می‌کنید که باعث می‌شود حسگر اثر انگشت گوشی سامسونگ‌تان به‌کلی کار نکند، آن را بردارید و ببینید آیا سنسور بدون وجود گلس کار می‌کند یا خیر.

نصب نوعی دیگر از گلس
اگر اصرار دارید که حتما از گلس و محافظ‌های صفحه نمایش استفاده کنید، می‌توانید مارک‌ها و محصولات دیگر مناسب با مدل گوشی‌تان را امتحان کنید. به‌دنبال گلسی باشید که به‌طور خاص برای سازگاری با حسگرهای اثرانگشت ساخته شده باشد.

تنظیم فشاری که به انگشتتان وارد می‌کنید
سعی داشته باشید هنگام اسکن اثر انگشت خود، فشار کمتر یا بیشتری را روی صفحه اعمال کنید. این کار می‌تواند به سنسور کمک کند تا با وجود گلس، اثر انگشت را راحت‌تر تشخیص دهد.

استفاده از روشی دیگر برای حفظ امنیت گوشیاگر هیچ‌کدام از راه‌حل‌های ذکرشده کار نکرد، از یکی دیگر از روش‌ها مانند پین یا قفل‌های الگویی یا در گوشی‌های جدیدتر سامسونگ، تشخیص چهره استفاده کنید.

فعال‌کردن گزینه حساسیت بیشتر صفحه
در بسیاری از گوشی‌های جدید شرکت سامسونگ، تنظیماتی برای افزایش حساسیت صفحه نمایش نسبت به لمس وجود دارد که با فعال‌کردن آن، تمام این مشکلات حل می‌شوند. کافی است به مسیر Settings > Display > Touch Sensitivity بروید و این گزینه را فعال کنید.

در نهایت بهتر است از لوازم جانبی معتبر و موردتایید شرکت سامسونگ استفاده کنید تا به چنین مشکلاتی برنخورید.
حسگر اثر انگشت قابلیتی عالی در گوشی‌های سامسونگ است که امنیت و راحتی بیشتری را برای کاربرانش به ارمغان می‌آورد. با این حال، مشکلات مربوط به گلس می‌تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد سنسور شوند. با رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر کردیم، می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.