قاب های ژله ای یکی از محبوب ترین قاب ها بین مردم می باشند زیرا ظاهر گوشی شما را نمی پوشانند و گوشی شما زیبایی و ظاهر خود را حفظ می کند.اصولا این قاب ها از انعطاف خوبی بر خوردار می باشند و همین امر باعث سهولت در قرار گیری گوشی داخل آن شده است.بزرگ ترین ایرادی که از این قاب ها گرفته می شود زرد رنگ شدن آن ها می باشد که حال علت آن را بیان می کنیم:

1_ حرارت خارج شده از گوشی موبایل

جنس بدنه این قاب ها از نوعی پلیمر به نام لاستیک سیلیکونی بوده که ساختار مولکولی آن به گونه ای می باشد که در مرور زمان هم تغییر رنگ می دهد و هم انعطاف آن بالا می رود.لاستیک سیلیکون به صورت عادی به مرور زمان زرد رنگ می شود اما حرارت خارج شده از گوشی شما باعث تشدید این موضوع می شود و یکی از دلایل اصلی زرد شدن رنگ قاب های سیلیکونی همین می باشد.

2-تابش نور

تابش نور یکی از دلایل دیگر تغییر رنگ قاب های سیلیکونی می باشد.به علت شفاف بدون این قاب ها نور به راحتی از آن ها عبور می کند و همین امر در ساختار مولکولی آن تاثیر می گذارد.

3-جذب چربی

قاب های سیلیکونی به خاطر ساختاری که دارند چربی دست را به راحتی جذب می کنند و همین امر باعث زرد شدن رنگ آن می شود.اگر گوشی خود را بر روی سطوح چرب و یا آلوده قرار دهید هم همین امر تکرار می شود و فقط برای چربی دست نمی باشد.

روش تمیز کردن

زرد شدن پلاستیک های سیلیکونی امری طبیعی بوده به همین دلیل هیچ راهی برای تمیز کردن آن نمی باشد اما شما می توانید قاب خود را با استفاده از شوینده هایی مانند صابون و ... بشویید تا چربی قرار گرفته بر روی آن پاک شود تا قاب شما از حالت کدر به حالت شفاف باز گردد.

قاب های Nillkin Nature به دلیل ساختاری متفاوت (ساخته شده از مواد تجزیه پذیر) با سرعت کمتری تغییر رنگ می دهد و زمانی که آن را با مواد شوینده بشویید مقداری از رنگ قبلی آن هم باز خواهد گشت.علت خوشنام بودن این محصول هم همین امر می باشد زیرا تا حدودی از بزرگ ترین ایراد قاب های ژله ای جلوگیری کرده است.

نسخه دوازدهم از سیستم عامل iOS منتشر شد
...
تست مقاومت صفحه نمایشگر گوشی آیفون Xs و Xs Max
...
ثبت نظر
توجه: کد HTML ترجمه نمی شود!

محصولات مرتبط