عمده کاربران در زمان خرید گوشی و تلفن همراه ، به این موضوع می اندیشند که جهت افزایش طول عمر باتری و زمان نگهداری بیشتر شارژ باتری آن ، باید در اولین شارژ چه مدت زمان آن را شارژ کنیم؟

همانطور این سوال هم برای کاربران پس از خرید پاوربانک یا همان شارژر همراه یا شارژر مسافرتی در ذهنشان نقش می بندد.خارج از این موضوع که امروزه گوشی ها و اسمارت فون های جدید دیگر به دلیل تغییر در ساختار باتری آن ها ، به طور محسوسی همانند گذشته نیاز به شارژ اولیه ندارند ، اما پاوربانک ها باید در اولین شارژ مدت زمان به مراتب طولانی تری شارژ شوند.

اغلب پاوربانک های موجود در بازار ، دارای چهار چراغ LED به عنوان نمایشگر وضعیت باتری می باشند.این چراغ ها زمانی که به طور کامل هر 4 عدد روشن شوند و ثابت باشند ، به منظور کامل بودن شارژ پاوربانک بوده و اینکه در نیازی به شارژ ندارد ، اما اگر چراغ ها پس از روشن شدن چشمک زن باشند ، شارژ پاوربانک کامل نبوده و نیاز به شارژ دارد تا باتری آن کاملا شارژ شود.

از لحاظ تئوری به این موضوع دقت کنید که شارژ اولیه معمولا بین 5 الی 15 درصد بیشتر از دفعات بعدی زمان بیشتری نیاز به زمان دارد.

نکاتی که باید در زمان شارژ پاوربانک به آن توجه کنید:

  • در ابتدا به جعبه یا خود بدنه ی پاوربانک و یا دفترچه راهنمای آن رجوع کرده و از شدت جریان ورودی قید شده ( input ) اطلاع پیدا کرده و سپس با آداپتوری که همان شدت جریان خروجی را دارد بعلاوه ی کابل موجود در جعبه ی پاوربانک اقدام به شارژ کنید. ( توجه کنید که آداپتور اصلی و کاملا سالم باشد )
  • حدالامکان سعی کنید پاوربانک را با آداپتور و پریز شارژ نمایید و با دستگاه هایی از قبیل لپ تاپ ، کامپیوتر و سایر گجت ها شارژ نکنید چرا که پورت USB این دستگاه ها شدت جریان مناسبی را به پاوربانک ها وارد نساخته و به مراتب از عمر باتری پاوربانک می کاهد.
  • هر چه ظرفیت پاوربانک شما بیشتر باشد ، طبعا زمان شارژ بیشتری سپری خواهد شد.
  • زمانی پاوربانک خود را از خود شارژ جدا کرده که کاملا شارژ شده باشد و چهار چراغ آن ثابت شده باشد ، چرا که قطع کردن شارژ پاوربانک در زمان کامل نشدن شارژ آن ، طول عمر سلول های باتری را کاهش می دهد.
  • توجه داشته باشید که معمولا نیمه ی دوم شارژ پاوربانک نسبت به نیمه ی اول آن ، زمان بیشتری طول خواهد کشید که امری طبیعی به حساب می آید.

نکته : اغلب پاوربانک های موجود در بازار ، از ظرفیت اسمی خود تقریبا بین 50 الی 70 درصد بازدهی دارند ، بنابراین در زمان خرید به این موضوع نیز توجه کنید.

اولین گوشی هوآوی با پشتیبانی از شبکه 5G عرضه خواهد شد
...
مواردی که قبل از خرید هدفون باید در نظر داشته باشید
...
ثبت نظر
توجه: کد HTML ترجمه نمی شود!