حل مشکل Pair نشدن دو گوش هندزفری لنوو Lenovo LP2

در این مقاله می‌خواهیم به یکی از مشکلات متداول اتصال هندزفری ها یعنی مشکل Pair نشدن دو گوش هندزفری لنوو LP2 بپردازیم. شاید تا به حال با موارد زیر رو به رو شده باشید:

- دو گوش هندزفری لنوو LP2 به صورت جداگانه در لیست بلوتوث نمایش داده می شوند

- نمی توانید هر دو گوشی هندزفری را با هم Pair کنید تا به طور همزمان یک موزیک را پخش کنند

- از یکی از گوش های هندزفری صدا می‌آید ولی از دیگری صدایی شنیده نمی شود

- فقط می‌توانید به یکی از گوشی های Lenovo LP2 وصل شوید


مشکل چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلات هندزفری لنوو LP2 این است که بار اولی که آن را به گوشی وصل می‌کنید هر دو ایرفون بدون هیچ مشکلی با هم به گوشی موبایل متصل می‌شوند. اما اگر یک بار آن‌ها را جدا کنید و بخواهید دوباره به گوشی وصل کنید می‌بینید که هر کدام از سری های هندزفری (گوش چپ و راست) به صورت جداگانه در لیست بلوتوث به نمایش در می آیند.

این مشکل در هندزفری هایلو T15 هم رایج است. بنابراین اگر این هندزفری را دارید می‌توانید راهنمای Pair کردن دو گوش هندزفری هایلو T15 را مطالعه کنید.

چرا پیش می‌آید؟

این مشکل از این جهت پیش می‌آید که Lenovo LP2 طوری طراحی شده تا بتواند به طور جداگانه به گوشی های مختلف وصل شوند. در واقع این هندزفری قابلیت اتصال به صورت تک گوش را دارد. یعنی دوست شما می‌تواند از سری گوش چپ برای وصل شدن به گوشی خودش استفاده کند، در حالی که شما با سری گوش راست در موبایل خودتان آهنگ گوش می‌دهید.

راه حل کدام است؟

لذا برای حل مشکل Pair نشدن دو گوش هندزفری لنوو LP2 باید ابندا بدانیم که چطور آن‌ها را خاموش کنیم.

پس خلاصه کار ما این می‌شود:

1) خاموش کردن هندزفری های جدا از هم

2) ریست کردن هندزفری ها

3) روشن کردن هندزفری های متصل بهم


آموزش رفع مشکل وصل نشدن دو گوش هندزفری لنوو Lenovo LP2 به یکدیگر

1) در قدم اول حل مشکل عدم اتصال دو گوش LP2 به یکدیگر مطمئن شوید که هندزفری ها شارژ دارند. سپس هر دو سری هندزفری Lenovo Livepods LP2 را از درون کیس شارژ خارج کنید. 


2) چک کنید که هیچ کدام از هندزفری ها به گوشی یا دستگاه های بلوتوثی دیگرتان وصل نباشند. برای این کار به بخش بلوتوث گوشی بروید و اگر LP2 در داخل لیست بود آن را Forget یا Delete کنید. بلوتوث گوشی را هم خاموش نگه دارید.


3) زمانی که هندزفری های لنوو LP2 را از کیس خارج کنید به طور خودکار وارد حالت Pairing می‌شوند و چراغ شان چشمک می‌زند.

کلید لمسی روی سری گوش چپ لایو پادز را 4 بار لمس کنید تا چراغ سبز رنگ ثابت بماند. اگر هندزفری را داخل گوشتان قرار دهید می‌توانید بشنوید که پیام Power Off از گوش چپ شنیده می‌شود.


4) همان کار را با سری هندزفری گوش راست انجام دهید تا دوباره پیغام Power Off را از این گوش بشنوید.


5) در این حالت هر دو هندزفری خاموش شده‌اند و به جایی وصل نیستند. حالا کلید لمسی هر دو هندزفری را به طور همزمان برای حدود 5 تا 10 ثانیه نگه دارید تا پیغامی با عنوان Power On را بشنوید.


6) حالا هندزفری ها روشن هستند. این بار پیام Pairing از هندزفری شنیده می‌شود که یعنی هندزفری ها آماده اتصال هستند.

در صورتی که پیام کانال چپ و راست (Right channel/Left channel) را از هندزفری شنیدید یعنی موفق به جفت کردن هر دو گوش هندزفری Lp2 شده‌اید.

اگر مشکل هم‌چنان ادامه پیدا کرد، می‌توانید بعد از مرحله 4 به جای روشن کردن ایرفون ها، هندزفری ها را داخل کیس شارژ قرار داده و یک دقیقه صبر کنید تا با هم پیر شوند. حالا هندزفری ها را از کیس خارج کنید و به بلوتوث گوشی متصل شوید. می‌بینید که مشکل جفت نشدن دو گوش لنوو Lp2 حل شده است.


مشکل جفت نشدن دو گوش هندزفری بلوتوثی تقریبا در تمام هندزفری هایی که دارای قابلیت استفاده به صورت تک گوش هستند پیش می آید و ایراد دستگاه نیست. بنابراین اگر برند هندزفری دیگری دارید ولی با مشکل Pair نشدن دو گوش هندزفری رو به رو هستید این راهنما می‌تواند به شما هم کمک کند. به علاوه اگر هندزفری GT1 دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله حل مشکل Pair نشدن دو گوش هندزفری GT1 را بخوانید.

راهنمای گیمرها: بالاخره هندزفری بلوتوث بی سیم بخریم یا نه؟
...
راهنمای حل مشکل جفت نشدن دو گوش هندزفری هایلو T15
...
ثبت نظر
توجه: کد HTML ترجمه نمی شود!