چراغ مطالعه رومیزی هوشمند شیائومی Xiaomi Mi Smart LED Desk Lamp Pro MJTD02YL


 • قیمت:

  3,900,000تومان

  3,435,000تومان

 • تولید کننده: Xiaomi
 • کدمحصول: 142625
 • موجودی: در انبار

آیا از قیمت این کالا رضایت دارید؟ بله نه

 • امکان تنظیم زاویه تابش در جهات مختلف
 • قابلیت تنظیم شدت تابش و دمای نور
 • سازگار با OK Google و Alexa
 • پشتیبانی از Mi Home و Apple Home Kit
راهنما

مهلت تست

7 روز مهلت تست سلامت کالا

امکان تحویل سریع

در سراسر کشور

تضمین بهترین قیمت

بررسی و مقایسه قیمت

تضمین اصالت کالا

خرید مطمئن

محصولات مرتبط

چراغ مطالعه شیائومی Xiaomi Mi LED Desk Lamp Pro

نور و روشنایی هنگام کار کردن، یکی از مؤلفه‌های بسیار مهمی است که تاثیر مستقیمی روی فعالیت‌های ما داشته و حتی روی نتیجه کار ما هم تاثیرگذار است. اینکه نور دارای چه استانداردی باشد و اینکه بتوان به خوبی آن را تنظیم کرد و دما و شدت پخش آن را نیز کنترل کرد، نکات بسیار مهمی است. چراغ مطالعه هوشمند شیائومی Xiaomi Mi LED Desk Lamp Pro با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای روشنایی، ویژگی‌های خوبی را برای کاربران در نظر گرفته است که می‌توان با در نظر گرفتن آن‌ها، این چراغ مطالعه را یک کالای تمام عیار در حوزه روشنایی در نظر گرفت.


در هر زاویه‌ای که دوست دارید، چراغ را تنظیم کنید!

این چراغ مطالعه دارای چند بازوی مختلف است که امکان جابجایی و تنظیم آن را به خوبی به شما می‌دهد، بنابراین می‌توانید بدون اینکه دغدغه قرار دادن آن را داشته باشید، چراغ را در هر زاویه‌ای که متناسب با کار شماست قرار داده و تنظیم کنید. اگر بخواهیم از قسمتی که خود چراغ قرار دارد، آن را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت که خود چراغ امکان تغییر زاویه در یک بازه 90 درجه‌ای را دارد؛ به این صورت که می‌توان چراغ را از بالا و یا از پایین تا 45 درجه تغییر داد و آن را تنظیم کرد.

قسمت بعدی که قابلیت تغییر زاویه را دارد، مربوط به وسط بازوی چراغ مطالعه است. این قسمت را نیز می‌توان تا بازه‌ای 70 درجه تغییر داد و از یک جهت تا 30 درجه و از جهت مخالف تا 30 درجه امکان تنظیم آن وجود دارد. قسمت خود پایه را هم می‌توان حدود 29 درجه تنظیم کرد و زاویه آن را تغییر داد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بازویی که روی پایه اصلی قرار داده شده است، امکان گردش تا 60 درجه (30 درجه از طرفین) را دارد و می‌توانید به این ترتیب هم چراغ مطالعه خود را تنظیم نمایید.

غیر فرم طراحی پایه و بازوها، باید به بقیه مواردی که شیائومی برای Mi Smart LED Desk Lamp Pro در نظر گرفته نیز بپردازیم که در مجموع سبب افزایش کارایی شما شده است. روی پایه یک دکمه با قابلیت چرخشی نیز تعبیه شده که کنترل این چراغ را برای شما امکان‌پذیر کرده و کار با آن را راحت‌تر می‌سازد.


روشنایی و پوشش نوری تا 1.2 مترمربع با استانداردهای کیفی معتبر...

چراغ مطالعه شیائومی به گونه‌ای طراحی شده است که تا حدود 1.2 متر مربع از سطوح مانند میز و... را پوشش داده و روشن می‌کند، بنابراین فضای قابل استفاده شما بسیار گسترده‌تر خواهد شد و محدودیت کمتری از این نظر وجود دارد. ال ای دی‌های به کار رفته در این چراغ مطالعه، روشنایی بسیار خوبی را ایجاد می‌کنند و نسبت به نسل‌های قبلی خود تا دو برابر بازدهی دارند، طبق استانداردها نیز، روشنایی این چراغ مطالعه در سطح A قرار دارد.

پخش و تابش نور در Lamp Pro به گونه‌ای صورت می‌گیرد که کمتر باعث ایجاد سایه می‌شود و حالت شبهی زیادی را نیز ایجاد نمی‌کند، این مورد هم به لطف زاویه تابش و نحوه پخش نور توسط چراغ مطالعه شیائومی انجام می‌شود. نور حاصل از این چراغ، دارای نور آبی مضر نیست و استفاده را خیلی بهتر خواهد بود و هیچ ضرری به چشمان شما نخواهد رسید. به این ترتیب چشم حفظ شده و به خوبی از آن‌ها مراقبت می‌شود.


تغییر چگالی نور در زاویه تابش‌های مختلف

در تفسیر و شرح قابلیت تجهیزات روشنایی از عبارت‌های مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام بیانگر و نمایان کننده ویژگی خاصی هستند. یکی از این عبارت‌ها، Lux است. هر یک لوکس (1 lux) به میزان روشنایی ایجاد شده از یک شمع در فاصله یک متری از یک صفحه 1×1 متر است و به طور کلی، از این طریق میزان روشنایی حاصل از چراغ را می‌سنجند. این یکی از راه‌های بیان قدرت نور و روشنایی در تجهیزات است. گفتنی است که لومن (Lumen) یا شار باری نیز یکی دیگر از این اصطلاحات است که شاید بیشتر به کار می‌رود. هر «یک لومن/متر مربع» برابر با هر «یک لوکس» است.

حال اگر ارتفاع چراغ به نحوی باشد که قطر نور حاصل از تابش چراغ مطالعه روی سطح، برابر با 180 سانتی‌متر باشد، میزان روشنایی بدست آمده، 578 لوکس است (البته این عدد به شدت تابش نیز که قابل تنظیم است، بستگی دارد.) اگر ارتفاع چراغ کمتر شود، قطر نور تابیده شده روی میز نیز کمتر می‌شود، حال در صورتی که قطر به 125 سانتی‌متر برسد، شدت تابش در مرکز نور به 1081 لوکس خواهد رسید. حالت بعدی، ارتفاع کمتر چراغ مطالعه است که اگر قطر نور تابیده شده روی میز در این حالت به 25 سانتی‌متر برسد، شدت نور یا روشنایی حاصل از آن 14220 لوکس خواهد بود.

شار نوری کلی این چراغ برابر با 700 لومن است.


تابش نور با رندر رنگی 90 (Ra)

رندر رنگی به این معناست که رنگ حاصل از اجسام، زیر نور تابیده شده تا چه حد طبیعی است. یک بازه 0 تا 100 برای معین کردن این مقدار در نظر گرفته شده است که هرچه عدد رو به 100 میل کند، نشان از طبیعی‌تر نشان دادن رنگ اجسام در آن نور است. با توجه به رندر رنگی 90 چراغ مطالعه شیائومی، رنگ آنچه که شما زیر این نور خواهید دید، بسیار طبیعی است. دقت داشته باشید که این میزان بیشتر برای فعالیت‌های پزشکی یا برای نمایش اشیاء داخل موزه به کار می‌رود.


روشنایی چراغ مطالعه را آن‌طور که می‌خواهید تنظیم کنید

چراغ مطالعه شیائومی Mi Smart LED Desk Lamp Pro دارای حالتی تحت عنوان Focus Mode است. در این حالت، چراغ مطالعه پس از مدتی مشخص، شروع به تابش نور به صورت تنفسی می‌کند، این نوع تابش به معنای آن است که شما برای مدت زمان زیادی است که در یک حالت است و باید کمی استراحت کنید. برای فعال کردن حالت فوکوس باید دوبار روی دکمه مخصوص آن را بزنید.

شما می‌توان دمای نور و شدت تابش آن را آن‌طور که می‌خواهید و مناسب برای کار شماست تنظیم کنید؛ برای این کار باید از کلید مخصوصی که روی چراغ تعبیه شده استفاده نمایید که شرح عملکرد آن را جلوتر آورده‌ایم.


نحوه عملکرد کلید تعبیه شده روی چراغ مطالعه

همان‌طور که گفته شد، روی قسمت پایه این چراغ مطالعه یک کلید چرخشی قرار داده شده است که می‌توانید با کمک آن به تنظیم کردن شدت تابش و دمای چراغ بپردازید. نحوه کار با آن هم به این صورت است:

1-روشن و خاموش کردن - یکبار زدن کلید چراغ

2-تنظیم شدت تابش نور - چرخاندن کلید

3-تغییر دمای نور - فشردن و چرخاندن همزمان کلید

4-حالت Focus Mode - دوبار زدن کلید چراغ مطالعه

با توجه به اینکه شما امکان تغییر دما و شدت نور را دارید، می‌توانید بهترین حالت نوردهی شیائومی را برای خود انتخاب کرده و با نوری که به شما می‌دهد به مطالعه پرداخته یا کارهای خود را انجام دهید، به این صورت در طولانی مدت نیز خستگی به سراغ چشمان شما نمی‌آید و بازدهی عملکرد بهتری نیز خواهید داشت. گفتنی است که بازه دمای قابل تغییر در این چراغ بین 2500K تا 4800K است. بین دمایی گرم، سرد و ترکیبی می‌توانید این بازه را تغییر دهید.


با نرم افزار Mi Home روشنایی هوشمندی داشته باشید!

با استفاده از نرم افزار Mi Home می‌توانید کاربری بهتری را نیز داشته باشید و تنظیمات بیشتری را در اختیار داشته باشید. به تعبیری می‌توانید تلفن همراه خود را به یک ریموت کنترل تبدیل کرده و با آن چراغ را تنظیم نمایید. این چراغ امکان اتصال به Apple Home Kit را نیز دارد، اما اگر با دستگاه خود، بخواهید از طریق Apple Home Kit کنترل چراغ مطالعه را در دست بگیرید، دیگر نمی‌توانید از Mi Home استفاده کنید. به طور خلاصه‌تر باید بگوییم که تنها امکان استفاده از یک اپلیکیشن را دارید.

اگر با Apple Home Kit به چراغ متصل شده و با آن کار کنید، امکان استفاده از Siri را داشته و می‌توانید با فرمان صوتی کارهای خود را پیش ببرید.

در ادامه باید به چند استاندارد مختلف این چراغ نیز اشاره کنیم که از جمله آن‌ها می‌توان به TUV Rheinland اشاره داشت که برای مراقبت و اهمیت به چشم است و این چراغ مطالعه دارای این استاندارد است. استاندارد دیگر مربوط به گواهی CQC است که این چراغ دارای آن گواهی نیز هست و نشان از آن دارد که نور مناسبی را برای محیط و میز کار و... ایجاد می‌کند.


تامین انرژی

ال ای دی های این چراغ تا 25000 ساعت عمر می‌کنند که دوام بسیار بالایی است.همراه با این چراغ مطالعه یک کابل برق قرار داده شده که انرژی مورد نیاز آن را تامین می‌کند. توجه داشته باشید که دوشاخه این کابل برق، تخت بوده و برای استفاده باید از تبدیل بهره بگیرید.با اسپیکر ضد آب شیائومی Mi Portable Speaker ، کارهای خود را با موسیقی انجام دهید.


مشخصات فنی
نوع دوشاخه دوشاخه ایرانی
سایر توضیحات دارای نور لطیف | قابلیت تنظیم شدت نور و دمای نور | هشدار استراحت (تابش نور به صورت تنفسی خواهد شد) | رندر رنگی 90 Ra
مشخصات فیزیکی
ابعاد 420×160×300 میلی متر
وزن اعلام نشده
سایر ویژگی ها
اقلام همراه کابل برق (درایور LED)
 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • 0%

نظرات بیشتر چراغ مطالعه رومیزی هوشمند شیائومی Xiaomi Mi Smart LED Desk Lamp Pro MJTD02YL

 • (0)

تمام نظرات (0)
جهت ثبت نظر برای این محصول اینجا را کلیک کنید

 • (0)
 • (0)
 • (0)
 • (0)