گوگل بالاخره تسلیم شد و پایان کار شبکه اجتماعی گوگل پلاس را اعلام کرد. البته گوگل این پایان را صرفا به علت استقبال کم کاربران بیان نکرده و آن را به داشتن یک نقص امنیتی بزرگ که می توانست اطلاعات کاربران را افشا سازد مربوط کرده.

شاید اسم گوگل پلاس را زیاد دیده باشید اما به همان اندازه، شاید کمتر از هر شبکه اجتماعی ای به ان سر زده باشید و از آن استفاده کرده باشید. گوگل پلاس شبکه اجتماعی جایگزین Google Buzz است که در سال 2011 (حدود 7 سال پیش) معرفی شد و از همان ابتدا نتوانست کاربران را به خود جذب کند. شاید یکی از دلایلی که کاربران به گوگل پلاس جذب نشدند، همزمانی معرفی آن با فراگیری فیسبوک و توییتر بود. حالا اما خبر رسیده که گوگل پلاس پس از سال ها دست و پا زدن حالا بصورت رسمی از طرف گوگل در حال بسته شدن است.

گوگل اعلام کرده که این پلتفرم تا ده ماه آبنده از دسترس کاربران خارج خواهد شد. دلیل پایان کار گوگل پلاس یک نقص امنیتی بزرگ اعلام شده است که حدود 5 سال است این شبکه اجتماعی را تهدید می کند و اطلاعات شخصی کاربران را در معرض افشا قرار می دهد. البته گوگل اعلام کرده که این مشکل را اوایل سال جاری حل کرده است و تابحال گزارشی مبنی بر دسترسی فرد یا افرادی به اطلاعات کاربران از این طریق داده نشده است. البته طبق تحلیل ها ممکن است اطلاعات 500 هزار کاربر بر اثر این باگ امنیتی در خطر بوده باشد.

به گفته گوگل این پلتفرم هم اکنون کاربران بسیار کمی دارد و نود درصد آن ها روزانه تنها 5 ثانیه را در این شبکه سپری می کنند. گوگل پس از افشا شدن خبر این باگ اعلام کرد که در حال کار بر روی یک شبکه اجتماعی ایمن برای کاربران سازمانی است.

بررسی مشخصات و قیمت نوکیا 5.1 پلاس
...
مشخصات و قیمت گوشی Xiaomi Redmi Note 6 Pro
...
ثبت نظر
توجه: کد HTML ترجمه نمی شود!