قابلیت مخفی دوربین آیفون برای ادیت راحت تر تصاویر

قابلیت مخفی دوربین آیفون برای ادیت راحت تر تصاویر

تنظیمات View Outside the Frame در آیفون

فعال‌کردن قابلیت View Outside the Frame در گوشی‌های آیفون، می‌تواند برای افرادی که با گوشی‌هایشان عکاسی می‌کنند بسیار کاربردی باشد.
اگر گوشی‌هایی مانند آیفون 11، آیفون 12، آیفون 13 یا آیفون 14 را دارید، شاید حتی قبلا متوجه این قابلیت خارق‌العاده در تنظیمات دوربین خود شده باشید. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا در ابتدا با این قابلیت آشنا شویم و سپس بیاموزیم که چگونه باید آن را در گوشی‌های آیفون خود فعال کنیم.

قابلیت View Outside the Frame به‌صورت پیش‌فرض برای عکس‌ها فعال نیست و تنها می‌توانید از آن در ویدیوها استفاده کنید، اما ویژگی بسیار کاربردی‌ایست که عکاسان نیز می‌توانند آن را بیاموزند و گاهی از آن استفاده کنند.
همان‌طور که از نامش پیداست، این تنظیمات به کاربر امکان می‌دهد تا ببیند چه چیزی خارج از محدوده قاب یا همان فریم اوست.

این به کاربر کمک می‌کند تا ترکیب‌بندی بهتری در عکس‌ها و فیلم‌هایش به‌کار گیرد یا تغییراتی در آن‌ها ایجاد کند که برای عکس‌های منظره یا معماری که با لنز واید انجام می‌شوند، بسیار کاربردی خواهد بود.
قابلیت View Outside the Frame برای عکاسی خیابانی نیز بسیار کاربردی است و به کاربر امکان می‌دهد تا از آن‌چه اطرافش در محیط می‌گذرد و افرادی که شاید وارد کادر عکاسی و فیلمبرداری شوند، آگاه باشد و بدون کاهش تمرکز، از آن‌ها اطلاعات کسب کند.

به همین دلایل، بسیاری از عکاس‌های منظره از قابلیت optical viewfinders یا منظره‌یاب اپتیکال در دوربین‌های DSLR (و بعضی دوربین‌های بدون آینه مانند Fujifilm X-Pro3) بسیار خوششان می‌آید که اساسا عملکردی شبیه به قابلیت View Outside the Frame در آیفون را دارد.
با فعال‌کردن این قابلیت، می‌توانید پس از گرفتن عکس، Zoom Out یا کوچک‌نمایی کنید تا نمایی وسیع‌تر و فراتر از تصویر اصلی را به نمایش بگذارید.

چنین قابلیتی هنگام ویرایش عکس‌ها بسیار کاربردی است، زیرا با استفاده از آن دیگر لازم نیست هنگام عکس‌گرفتن چندان نگران کادربندی عالی و بی‌نقص باشید و اگر به‌طور اتفاقی حواستان به اجسام و آیتم‌های کلیدی حاشیه فریم نباشد، اشکالی ندارد.
قابلیت View Outside the Frame شبیه به شانس دومی برای گرفتن عکسی بی‌نقص یا روشی انعطاف‌پذیرتر برای گرفتن عکس‌های عالی‌ست.

اگر تا این‌جای مطلب از این ویژگی خوشتان آمده و می‌خواهید از آن استفاده کنید، روشن‌کردن آن کاری ندارد. تنها کافی‌ست مراحل زیر را دنبال کنید:

نحوه روشن‌کردن قابلیت View Outside the Frame در آیفون

1- تنظیمات گوشی خود را باز کنید.
2- روی «Camera» یا همان دوربین ضربه بزنید.
3- به پایین اسکرول کنید و گزینه View Outside the Frame را روشن کنید.
همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، اکنون می‌توانید قسمت‌هایی که در کادرتان نیستند را ببینید و مانند عقاب، به تمام اتفاق‌های محیط تسلط داشته باشید.
پیش از این‌که بتوانید از این قابلیت نهایت بهره را ببرید، شاید بهتر باشد از زوم با درجه‌های مختلف استفاده کنید تا با لنزهای گوشی‌تان بیشتر آشنا شوید.
این قابلیت با استفاده از لنزی واید (یعنی لنز اصلی) برای ارائه پیش‌نمایش هنگام استفاده از لنز تله‌فوتو کار می‌کند.
اکنون دیگر می‌دانید چگونه باید قابلیت View Outside the Frame را فعال یا غیرفعال کنید و همان‌طور که مشاهده کردید، این کار بسیار ساده است و می‌تواند تاثیر زیادی روی بهبود تصاویری بگذارد که می‌گیرید.