header-image
ورود | ثبت نام
سبد خرید

چگونه از یک واتس اپ در دو گوشی استفاده کنیم؟

تحریریه مسترکالا
۱۴۰۲/۶/۲ ۰۹:۵۹:۰۲
چگونه از یک واتس اپ در دو گوشی استفاده کنیم؟

چگونه از واتس اپ در چند گوشی استفاده کنیم؟

یکی از بزرگ‌ترین اشکالاتی که سال‌ها با واتس اپ داشتیم این بود که فقط می‌توانستیم از آن فقط در یک گوشی و در یک زمان استفاده کنیم. سپس واتس اپ قابلیت استفاده از برنامه در نسخه دسکتاپ را نیز ارائه داد، اما هنوز امکان استفاده از این برنامه در دو گوشی وجود نداشت. از آوریل 2023، قابلیت استفاده از یک واتساپ با دو گوشی ایجاد شده است. اکنون می‌توانید واتس اپ گوشی فعلی خود را به گوشی دیگری پیوند دهید. این کار مانند زمانی است که می‌خواهید واتس اپ موبایل را به دسکتاپ وصل کنید. در این مطلب به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید از یک واتس اپ در دو گوشی مجزا استفاده کنید.

درباره قابلیت نصب واتس اپ در دو گوشی
کاربران واتس اپ دیگر محدود به استفاده از حساب کاربری خود تنها در یک گوشی نیستند. سرویس پیام‌ رسانی متعلق به متا اعلام کرده است که ویژگی چند دستگاهی واتس اپ که قبلاً به شما امکان می‌داد در کنار تلفن اصلی خود به تبلت‌ها، مرورگرها یا کامپیوترها دسترسی داشته باشید، اکنون نیز پشتیبانی کامل از چندین تلفن هوشمند را ارائه داده است. بنابراین شما تنها مجاز به استفاده از یک حساب واتس اپ در دو گوشی نیستید، بلکه می‌توانید واتس اپ خود را به چندین گوشی وصل کنید.

بدون اینکه نیاز باشد شماره تلفن همراه خود را در گوشی جدید وارد کنید، به جای آن از QR کد استفاده خواهید کرد. این ویژگی جدید در هر دو دستگاه iOS و اندروید قابل استفاده است. واتس اپ این ویژگی را به عنوان یک ابزار مفید برای کسب و کارهای کوچک ارائه می‌دهد تا چندین کارمند بتوانند از طریق گوشی‌های مختلف و از یک شماره واحد امور مربوط به دریافت و ارسال پیام را انجام دهند. این قابلیت همچنین کاربران عادی که می خواهند از یک حساب واتس اپ برای دو یا چند گوشی استفاده کنند، عالی خواهد بود.

اگرچه فقط یک دستگاه به عنوان حساب اصلی واتس اپ شناخته می‌شود، اما دریافت و ارسال پیام‌ها همه گوشی‌های هوشمند امکان پذیر است. با این حال، اگر دستگاه اصلی شما برای بیش از 14 روز غیرفعال باشد، واتس اپ می‌گوید که دستگاه‌های دیگر شما را از سیستم خارج می‌کند. شما می‌توانید به صورت دستی از گوشی‌های دیگر که به گوشی اصلی وصل شده‌اند، خارج شوید. همه پیام‌ها حداکثر یک سال در همه گوشی‌ها باقی می‌مانند، بنابراین می‌توانید تاریخچه چت را قبل از ارسال هر پیام جدید ببینید.

مراحل نصب واتس اپ در دو گوشی
مراحل زیر را دنبال کنید تا برنامه واتساپ را در کنار گوشی اصلی خود، روی گوشی‌های دیگر نیز اجرا کنید:

  • واتس اپ را در گوشی جدید خود دانلود کنید.
  • اعلان‌ها و مجوزهایی که از طریق برنامه درخواست می‌شود را تایید کنید.
  • در صفحه‌ای که شماره تلفن شما را می‌خواهد، سه نقطه گوشه بالا سمت راست را انتخاب کنید.
  • برای ایجاد QR کد، گزینه Link a Device را انتخاب کنید.
  • واتس اپ را روی گوشی اصلی خود باز کنید.
  • در گوشه پایین سمت راست، گزینه Settings را انتخاب کنید.
  • گزینه Linked Devices را انتخاب کنید.
  • گزینه Link a Device را انتخاب کنید و از دوربین گوشی برای اسکن QR کد در گوشی جدید خود استفاده کنید.

چت‌های واتس اپ در گوشی اصلی در گوشی‌های دیگر همگام سازی می‌شوند. بنابراین می‌توانید از چندین گوشی برای استفاده از یک حساب واتس آپ لذت ببرید. هر پیامی که ارسال یا دریافت می‌کنید در همه گوشی ها نمایش داده می‌شود. پس اگر یکی از گوشی‌های شما دچار مشکل شود، هنوز هم امکان استفاده از واتساپ در گوشی دیگر وجود دارد.


نظرات پست (0)

اولین نفر در ثبت نظر برای این پست باشید.