ویژگی های پنهان دکمه پاور آیفون شما را بشناسید

ویژگی های پنهان دکمه پاور آیفون شما را بشناسید

ویژگی های مخفی دکمه پاور آیفون شما را بشناسید

ترفندهای ریز و پنهانی بسیاری وجود دارند که می‌توانید با آیفون انجام دهید. یکی از بخش‌های مهم آیفون، دکمه پاور است. با شناخت ویژگی های پنهان دکمه پاور آیفون می‌توانید از این دکمه برای انجام کارهای مختلف استفاده کنید. در این بررسی ما از برخی از چیزهای رایج که احتمالاً دارندگان آیفون از قبل می‌دانند صرف‌نظر می‌کنیم. به عنوان مثال، فشار دادن صدا و دکمه کناری، یک اسکرین شات می‌گیرد. مثال دیگر فشار طولانی دکمه کناری برای تعامل با سیری است. اکثر دارندگان آیفون از قبل در مورد این ترفندها اطلاعات کافی دارند؛ اما در این مقاله می خواهیم در مورد ویژگی های پنهان دکمه پاور آیفون صحبت کنیم.

استفاده از میانبرهای قابل دسترسی
میانبرهای دسترسی (Accessibility Shortcuts) یک آیتم از منوی تنظیمات در آیفون است. شما می‌توانید با باز کردن Settings گوشی خود، سپس رفتن به Accessibility و پیمایش به پایین و انتخاب Accessibility Shortcuts به این بخش دسترسی داشته باشید. لیستی از بیش از 10 مورد میانبر مشاهده خواهید کرد. بسیاری از آنها آیتم‌های متمرکز بر دسترسی هستند، مانند تنظیم تعادل چپ و راست که به شما امکان می‌دهد هنگام گوش دادن به صدا، میزان صدا به کانال‌های چپ و راست را کنترل کنید.

هنگامی که گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کردید، این امکان را دارد دکمه پاور را ب سه بار فشار دهید. اگر فقط یک ویژگی را انتخاب کرده باشید، آن ویژگی بدون هیچ ورودی اضافی از طرف شما فوراً فعال یا غیرفعال می‌شود. با انتخاب دو یا چند گزینه و سپس زدن سه بار دکمه پاور، منویی ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید ویژگی‌هایی را که می‌خواهید فعال و غیرفعال کنید انتخاب نمایید. بیشتر ویژگی های این منو روشن و خاموش می‌شوند، بنابراین پس از انتخاب گزینه، نیازی به انجام کار دیگری نخواهید داشت.

برخی از ویژگی های کاربردی دیگر نیز در این بخش وجود دارند. یکی از این نمونه‌ها قابلیت Assistive Touch است. شما می‌توانید آن را در این منو فعال کرده و سپس همانطور که قبلا توضیح داده شد آن را روشن یا خاموش کنید. پس از روشن شدن، یک حباب کوچک در گوشه سمت چپ پایین صفحه ظاهر می‌شود. شما می‌توانید روی آن کلیک کنید تا دسترسی فوری به Control Center، Notification Center، App Switcher یا Home screen داشته باشید. با بقیه صحبت کنید تا ببینید آیا برای شما مفید هستند یا خیر.

فعال و غیرفعال کردن فشار طولانی برای سیری
در آیفون‌های مدرن، فشار دادن و نگه داشتن دکمه کناری با سیری در تعامل خواهد بود. اکثر کاربران قبلاً این را می‌دانستند، اما افراد کمتری می‌دانند که می‌توانند این ویژگی را خاموش کنند. به Settings بروید، سپس Accessibility و Side Button را انتخاب کنید. چند گزینه مهم را در این بخش خواهید دید، اما گزینه Middle به شما امکان می‌دهد با فشار طولانی دکمه، آنچه را که به شما پاسخ می‌دهد تنظیم کنید. این گزینه به طور پیش فرض باید سیری باشد. گزینه‌های دیگر امکان استفاده از کنترل‌های صوتی اصلی است.

دکمه را به مدت طولانی فشار دهید تا دستورات بسیار ساده‌ای مانند درخواست از تلفن برای خاموش کردن یا گرفتن اسکرین شات ارائه شوند. این گزینه مانند سیری نمی‌تواند به سؤالات پیچیده‌تر پاسخ دهد، اما این روزها سیری کاربردی‌تر است و می‌تواند همه کارهای مشابه را انجام دهد. گزینه مفید در این بخش خاموش کردن آن است تا با نگه داشتن تصادفی دکمه برای مدت طولانی تا با سیری تعامل نداشته باشید.

استفاده از SOS اضطراری
Emergency SOS قابلیتی است که اپل در iOS 11 ارائه کرد، اما ممکن است برخی افراد ندانند چگونه از آن استفاده کنند. این ویژگی عملکردی است که در صورت نیاز به کمک، میانبر سریعی برای شماره گیری خدمات اضطراری در اختیار شما قرار می‌دهد. با رفتن به Settings و سپس انتخاب Emergency SOS می‌توانید این تنظیمات را پیدا کنید. در این بخش چند گزینه دارید. به‌ طور پیش فرض، اگر دکمه پاور و یکی از دکمه‌های تنظیم صدا را برای مدت کافی فشار دهید و نگه دارید، آیفون شما یک نوار لغزنده را در اختیار شما قرار می‌دهد. این بخش را نمی‌توان غیرفعال کرد.

راه ‌اندازی این بخش نیز بسیار آسان است، اما نیاز اضافی به استفاده از نوار لغزنده، احتمال تماس‌های تصادفی را کمتر می‌کند. دو گزینه دیگر به شما این امکان را می‌دهند که به طور مداوم دکمه کناری را نگه دارید تا پس از شمارش معکوس کوتاه و صدای زنگ هشدار، یک تماس اضطراری را شروع کنید یا پنج بار متوالی روی دکمه کناری کلیک کرده تا همان تماس برقرار شود. این یکی از روش‌هایی است که توصیه می‌کنیم آیفون خود را برای مواقع اضطراری تنظیم کنید. این قابلیت یک راه سریع و آسان برای تماس با 911 در صورت بروز مشکل است و حتی در آیفون‌های بدون سیم‌ کارت نیز کار می‌کند، در صورتی که کنجکاو باشید. ما قطعاً توصیه می‌کنیم آن را تنظیم کنید و حداقل با ترکیب فشار دکمه‌ای که برای آن انتخاب می‌کنید آشنا باشید.

باز کردن کیف پول اپل
این یک ترفند کوچک ساده است که به خوبی با کیف پول اپل کار می‌کند. اساساً به شما این امکان را می‌دهد که کارت نقدی یا اعتباری خود را برای استفاده قبل از ثبت نام آماده کنید. برای دسترسی به این بخش، به Settings بروید، سپس به پایین بروید و Apple Wallet را باز کنید. حالا باید گزینه را روشن کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه کناری دوبار ضربه بزنید تا کارت برای استفاده آماده شود. تنها نقطه ضعف این ویژگی این است که امکاناتی برای سه بار و پنج بار فشار دادن دکمه کناری نیز وجود دارند. بنابراین، اگر آن را برای مدت زمانی فشار دهید، میانبرهای دسترس ‌پذیری را که قبلاً انتخاب کرده‌اید، دریافت خواهید کرد. اگر تصمیم به راه ‌اندازی آن نداشته باشید، چیزی دریافت نمی‌کنید. خوشبختانه، این یک مشکل نسبتاً قابل اجتناب است و اینطور نیست که فرصتی برای تلاش مجدد نداشته باشید.

استفاده از رمز عبور به جای استفاده از بیومتریک
یک شکایت رایج در iOS این است که برای استفاده از Face ID باید هر چند وقت یکبار رمز عبور خود را وارد کنید. این چیزی است که همه صاحبان آیفون حداقل در صورت استفاده از Face ID با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. دلایل بی‌شماری وجود دارند که چرا اپل این کار را انجام می‌دهد.
یکی از روش‌هایی که مردم به ندرت در مورد آن بحث می‌کنند این واقعیت است که می‌توانید آن را مجبور کنید از عمد رمز عبور بخواهد. برای انجام این کار، صفحه قفل خود را روشن کنید و سپس دکمه کناری خود را به مدت طولانی فشار دهید. در نهایت گزینه راه اندازی مجدد ظاهر می‌شود. حالا به عقب برگردید و برای وارد شدن به گوشی خود رمز عبور را وارد کنید، حتی اگر چند لحظه قبل آن را با Face ID باز کرده باشید.
تنها چند دلیل ارزشمند برای تمایل به انجام این کار وجود دارند. به عنوان مثال، اگر پلیس شما را زیر نظر گرفته است، می‌توانید از این ترفند کوچک استفاده کنید تا مطمئن شوید پلیس نمی‌تواند آیفون شما را بدون رمز عبور باز کند.

کلام آخر
بسیاری از این ویژگی‌ها در آیفون‌های قدیمی موجود بودند. در برخی موارد، در ترفندهایی که در این بررسی توضیح داده شده است، به جای دکمه پاور از دکمه هوم استفاده می‌شده است. در تمام آیفون‌های مدرن، این عملکردها با دکمه پاور فعال می‌شوند. اگر کسی آیفون قدیمی‌تری داشته باشد، همچنان می‌تواند با دکمه هوم از همه این ویژگی‌ها استفاده کند. با استفاده از ویژگی های پنهان دکمه پاور آیفون می‌توانید این قابلیت را برای خود بهینه سازی کنید.