چطور بازی های اندروید را روی ویندوز اجرا کنیم؟

چطور بازی های اندروید را روی ویندوز اجرا کنیم؟

چطور بازی های گوگل پلی را در لپ تاپ اجرا کنیم؟

شرکت گوگل درحال حاضر دارد بتای سرویس جدید Google Play Games را برای کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها آزمایش می‌کند. این سرویس رایگان به کاربران امکان می‌دهد بازی‌های اندرویدی را روی ویندوز خود بازی کنند و عناوین منتخب را روی صفحه نمایش بزرگ‌تر با کیبورد و ماوس اجرا کنند.
گوگل پیشرفتتان در بازی‌ها را در تمام دستگاه‌هایتان همگام‌سازی می‌کند، بنابراین می‌توانید در لپ‌تاپتان از همان جایی بازی را شروع کنید که در گوشی خود متوقف کرده بودید و بالعکس.

نحوه نصب بازی‌های گوگل‌پلی روی لپ‌تاپ
حداقل شرایط لازم برای نصب بازی‌های گوگل‌پلی روی لپ‌تاپ یا کامپیوتر بسیار ساده هستند. تنها کافی است شرایط زیر را داشته باشید:

این سرویس درحال حاضر در بیش از 120 کشور در دسترس است. متاسفانه این سرویس درحال حاضر برای کاربران با آی‌پی ایران در دسترس نیست، اما به‌زودی اضافه خواهد شد. همچنین اگر دوست ‏دارید هرچه زودتر این سرویس را امتحان کنید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های تغییر آی‌پی استفاده کنید. ‏
می‌توانید در بخش‌های بعدی بررسی کنید که آیا واجد شرایط استفاده از این سرویس هستید یا خیر. پس از نصب بازی دلخواهتان، با حساب گوگل خود وارد بازی شوید و با خیال راحت در ویندوزتان بازی کنید.

اگر دستگاه شما حداقل شرایط لازم را دارد می‌توانید با طی‌کردن مراحل زیر، نصب را شروع کنید.
در لپ‌تاپ ویندوزی خود به آدرس play.google.com/googleplaygames بروید و روی بخش دانلود کلیک کنید. برای نصب برنامه فایل دانلودشده را باز کرده و دستورالعمل‌های آن را دنبال کنید. فرآیند نصب ممکن است چند دقیقه طول بکشد. توجه داشته باشید که اگر لپ‌تاپ یا کامپیوترتان حداقل شرایط لازم را نداشته باشد، سیستم به شما اخطار می‌دهد و دیگر نصب ادامه نمی‌یابد.
پس از نصب باید بخش Virtualization را تنظیم کنید. برای اجرای بازی‌های موبایل در کامپیوتر تنظیمات مجازی سازی ویندوز باید روشن باشند.

اگر Hypervisor Platform ویندوز خاموش باشد، سیستم از شما می‌خواهد آن را حین نصب روشن کنید. سپس باید دستگاهتان را ری‌استارت کنید تا تنظیمات اعمال شوند. اگر Windows Hypervisor Platform از قبل روشن باشد، این درخواست را دریافت نخواهید کرد.
قبل از نصب Google Play Games Beta روی لپ‌تاپ خود، مجازی سازی CPU باید در تنظیمات BIOS دستگاهتان روشن باشد. اگر شبیه‌سازهای دیگری را روی لپ‌تاپتان نصب کرده باشید، شاید وقتی Windows Hypervisor Platform روشن باشد، کار نکنند.
پس از این‌که تمام این مراحل را طی کردید، به حساب گوگل خود وارد شوید. توجه کنید که فقط اولین کاربری که Google Play Games Beta را روی لپ‌تاپ نصب کرده باشد، می‌تواند آن را باز کرده و بازی کند.

شرایط خاص استفاده از گوگل‌پلی روی لپ‌تاپ
اگر می‌خواهید تجربه بهتری از بازی روی کامپیوتر خود با بازی‌های گوگل پلی داشته باشید، شرایط سخت‌افزاری زیر مناسب شما خواهند بود:

بعضی از بازی‌ها تنظیمات درون‌برنامه‌ای خاصی دارند که به شما اجازه می‌دهند عملکرد بازی را مطابق با لپ‌تاپتان تنظیم کنید. اگر دستگاه شما حداقل شرایط را ندارد، شاید بعضی از بازی‌ها به‌خوبی اجرا نشوند.
وقتی در قسمت بازی‌ها گشت‌وگذار کنید، شاید بتوانید بازی‌هایی را پیدا کنید که روی لپ‌تاپتان به‌خوبی کار می‌کنند. اگر بازی خوب اجرا نشود، اخطارهایی در صفحه جزئیات بازی به شما نشان داده می‌شود تا دیگر اتفاقی بازی نامناسبی برای لپ‌تاپتان دانلود نکنید.
توجه داشته باشید که حین نصب بازی‌ها، باید Hypervisor را روشن کنید و همچنین SSD را به‌عنوان درایو اصلی تنظیم کرده باشید.

بهترین بازی‌های گوگل‌پلی برای اندروید
درحال حاضر بازی‌های اندرویدی نسبتا کمی در دسترس هستند، اما چند مورد از این بازی‌ها طرفدارهای بسیار زیادی دارند و برای بازی در کامپیوتر، گزینه‌ای عالی هستند. اگر با همان حساب گوگلی وارد شوید که در گوشی اندرویدی خود دارید، همه بازی‌های موجود در گوگل‌پلی خود را که ذخیره یا نصب کردید و روی کامپیوتر نیز کار می‌کنند، در سمت راست game hub خواهید دید.
برای جستجوی بازی یا اعمال فیلتر روی بازی‌ها براساس ژانر، می‌توانید روی ذره‌بین سمت چپ ضربه بزنید. بازی‌های زیر از بهترین بازی‌ها هستند و می‌توانید با آن‌ها شروع کنید:

امیدواریم شرکت گوگل به‌زودی بازی‌های بیشتری را به لیست بازی‌های کامپیوتری خودش اضافه کند. همچنین هر برنامه‌نویسی که دوست دارند بازی اندرویدی خود را با کامپیوتر سازگار کنند، می‌توانند در سایت رسمی توسعه‌دهندگان اندرویدی کارشان را در همین زمینه شروع کنند.

نکات کاربردی
سرویس Google Play Games برای کامپیوتر، با Google Play Points کار می‌کند، بنابراین اگر از گوگل خریدی انجام می‌دهید (مانند اشتراک اپلیکیشن یا خریدهای درون‌برنامه‌ای) امتیاز بگیرید؛ درست مانند گوشی‌های اندرویدی. می‌توانید هر امتیازی را که جمع می‌کنید، برای کوپن و پیشنهادات ویژه بازی‌ها در گوگل پلی استفاده کنید.
وقتی شروع به بازی می‌کنید، با فشردن دکمه‌های Shift و Tab می‌توانید به منو دسترسی داشته باشید تا وضوح صفحه و میزان صدا را تغییر دهید و قابلیت‌های کنترل بازی را به دلخواه خود تنظیم کنید.

بعضی از بازی‌های ساده و کلیکی، قابلیت تنظیم کنترلرهای بازی را ندارند، اما می‌توانید این قابلیت را در دیگر بازی‌ها بیابید. در این بازی‌های کلیکی متاسفانه تنها می‌توانید از کیبورد و ماوس برای بازی‌کردن استفاده کنید. هنوز گزینه‌ای برای استفاده از کنترلرهای گوشی وجود ندارد که امیدواریم در آینده، این قابلیت نیز اضافه شود.
به‌نظر می‌رسد همه بازی‌های اندرویدی که اکنون در گوگل‌پلی برای کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها در دسترس هستند، رایگانند. اگرچه بسیاری از آن‌ها تبلیغات گسترده و خرید درون‌برنامه‌ای دارند.
بعد از هر بازی، گوگل از شما می‌خواهد تجربیات خود را شرح دهید تا دیگران نیز از نظراتتان بهره ببرند. بنابراین می‌توانید درخواست‌های بیشتر خود را نیز به این شرکت اطلاع دهید تا به آن‌ها رسیدگی کنند.