استفاده های دیگری که کارواش ها دارند!

استفاده های دیگری که کارواش ها دارند!

استفاده های دیگری که کارواش ها دارند!

همه فکر می‌کنند که کارواش ها فقط شستن خودروها کاربرد دارند، اما که این دستگاه‌ها چیزی بیش از این حرف‌ها هستند! کارواش های خانگی می‌توانند به عنوان یکی از بهترین انواع دستگاه ها برای تمیز کردن مکان‌ها یا وسائل مختلف به کار گرفته شوند.
کارواش های خانگی از یک موتور گازی یا یک موتور الکتریکی برای تغذیه پمپ استفاده کرده که آب را با فشار زیادی از طریق یک نازل به بیرون پرتاب می‌کنند. فشار زیادی آب باعث تمیز شدن سطوح می‌شود. اما همانطور که قبل‌تر بیان کردیم، کارواش خانگی فقط برای شستن ماشین داخل پارکینگ یا حیاط خانه کاربرد ندارد، بلکه می‌توانید از این دستگاه برای کاربردهای دیگری نیز استفاده کنید. در این مطلب به موارد استفاده از کارواش های خانگی اشاره می‌کنیم.

1- تمیز کردن مناطق سنگفرش شده
رایج‌ترین روش استفاده از کارواش خانگی، شستن مناطق سنگفرش شده است. درحقیقت، استفاده از کارواش خانگی بهترین گزینه برای مسیرهای پیاده روی و راهروهای جلوی خانه است. شما با استفاده از این وسیله می‌توانید گرد و غبار، کثیفی و هر نوع آلودگی دیگری را از مناطق سنگفرش شده، بتنی و سطوح دیگر تمیز کنید. فقط کافیست نازل دستگاه را به مسیر مورد نظر خود بگیرید تا شستشو به طور کامل انجام شود.
2- شستن و تمیز کردن پنجره‌ها
برخی از شیشه‌های پنجره می‌توانند بسیار شکننده باشند، بنابراین برای شروع با فشار کمتری شروع کنید و ببینید شرایط پگونه پیش می‌رود. فشار آب باید به اندازه کافی ملایم باشد که شیشه را نشکند، اما به اندازه کافی قوی باشد تا از شر آلودگی خلاص شود. بسته به نحوه وضعیت خشک شدن پنجره‌ها، ممکن است در نهایت با لکه‌ها و اثرات آب مواجه شوید، بنابراین نیاز دارید تا اسپری تمیزکننده شیشه هرگونه لک را از بین ببرید.
3- تمیز کردن نمای بیرونی خانه
ممکن است به این فکر کنید که چطور می‌توانید بقیه قسمت‌های بیرونی خانه از جمله نمای ساختمان خود را تمیز کنید. اگر ساختمان شما یک طبقه یا ویلایی است، شستشوی نما با کارواش خانگی توصیه می‌شود. نمای ساختمان می‌تواند آجری، سنگی، بتنی و حتی چوبی باشد. نمای آجری به طور کلی در نظافت با فشار بالا به خوبی جواب می‌دهد، اما در مورد قسمت‌هایی از نما که استحکام کمی دارند، باید فشار را کاهش دهید. با خرید کارواش بیسوس Baseus F1 Car Pressure Washer EU CRXCJ-B0A می‌توانید یک کارواش خانگی بسیار باکیفیت داشته باشید.
4- تمیز کردن حصار دور حیاط
اگر حصار شما دارای طرحی زیبا است، تمیز کردن حصار جلویی منزل یک راه سریع و آسان برای زیباسازی خانه است. مجدداً با فشار کمتر شروع کنید و اگر نرده بتواند فشار را تحمل کند، آن را افزایش دهید. اگر قصد دارید نرده سفید خود را دوباره رنگ آمیزی کنید، این امکان را دارید دستگاه را در فشار بالا قرار دهید تا رنگ قدیمی سطح را کمی از بین ببرید که این امر میزان سنباده کاری شما را کاهش می‌دهد.
5- شستن مبلمان فضای باز
مبلمان فضای باز به گونه‌ای طراحی شده است که در برابر عناصر آب و هوایی مقاومت کند، اما به سرعت کثیف می‌شود. تمیز کردن تحت فشار می‌تواند هرگونه آلودگی را به سرعت از روی مبلمان تمیز کند. بنابراین در زمان شما برای تمیز کردن هر یک از مبلمان صرفه جویی می‌شود. همین امر در مورد چترهای فضای باز و بادبان های سایه‌دار نیز صدق می‌کند تا ظاهر فضای بیرونی شما زیبا و تمیز شود.
6- تمیز کردن وسایل بازی کودکان
از کارواش خانگی برای تمیز کردن ترامپولین یا هر وسیله بازی در فضای باز استفاده کنید. به ویژه برای کسانی که یک پارک بازی در خیاط برای کودکان خود درست کرده‌اند، تمیز کردن وسائل موجود در این پارک هم برای سلامت کودک و هم برای کاهش شستشوی لباس‌های کودک در اثر کثیف شدن مناسب خواهد بود. سعی کنید فشار آب نازل را افزایش دهید تا عمیق‌ترین کثیفی‌ها نیز پاک شوند.
7- شستشو تراس و بالکن خانه
تراس و بالکن خانه به دلیل قرارگیری در محیط بیرون به سرعت کثیف می‌شوند. شستشوی تحت فشار آب با کارواش خانگی باعث تمیزی و زیبا تراس و بالکن می‌شود. اگر بالکن شما با دیوار محصور شده است، حتی می‌توانید دیوارها را نیز به مانند کف تمیز کنید. فقط قبل از تمیزکاری به جنس کف و دیوارها توجه کنید تا فشار آب باعث خرابی و لک شدن سطوح نشود.
8- تمیز کردن خودرو و دوچرخه
اگر می‌خواهید وسیله نقلیه شما درخشان و کاملاً تازه به نظر برسد، از کارواش خانگی استفاده کنید. بیشتر مردم از کارواش خانگی برای تمیز کردن خودرو بهره می‌برند، درست مانند زمانی که ماشین را به کارواش می‌برند! فشار بالای آب می‌تواند هر نوع جرمی را از سر راه بردارد. فقط لازم است روی قسمت‌های مختلف خودرو و دوچرخه به مقداری مواد شوینده بریزید و سپس با فشار بالا، خودرو دوچرخه خود را تمیز کنید. با خرید کیت 3 تایی شست و شوی خودرو بیسوس Baseus Dual Power Portable Electric Car Wash Nozzle CPBD000001 برای تمیز کردن خودروی خود استفاده کنید.

کلام آخر
پس از یک زمستان طولانی ممکن است نواحی مختلف خانه یا حیاط شما کثیف شوند. برای این که بتوانید به سرعت هرگونه کثیفی را از نمای ساختمان، پنجره‌ها، تراس، حصار دور خانه یا مناطق دیگر تمیز کنید، خرید دستگاهی به نام کارواش خانگی بسیار کاربردی خواهد بود. این دستگاه می‌تواند آب را با فشار بالا از طریق نازل به بیرون هدایت کند تا هرگونه کثیفی را به سرعت از سطح پاک کند. با تهیه این دستگاه دیگر نگران تمیزکاری مناطق مختلف خانه خود نخواهید بود.