header-image
ورود | ثبت نام
سبد خرید

رفع مشکل گیر کردن کنسول دستی Green Lion GP Pro در صفحه بوت

شاهین ناظریان
۱۴۰۳/۴/۱۹ ۱۱:۰۰:۰۰
رفع مشکل گیر کردن کنسول دستی Green Lion GP Pro در صفحه بوت

نصب سیستم عامل Garlic Os بر روی کنسول‌های دستی

بازار کنسول‌های دستی RG35XX این روز‌ها در میان مردم داغ است و هر شرکتی نسخه خاص خود از این کنسول را روانه بازار می‌کند. این نوع کنسول‌ها برای اجرای بازی‌های نوستالژی کنسول‌های قدیمی عرضه شده‌اند. یکی از این مدل کنسول‌ها کنسول دستی Green Lion GP Pro می‌باشد.
کنسول قابل حمل Green Lion GP Pro دارای یک صفحه نمایش 3.5 اینچی 640*480 از نوع IPS است. این کنسول دارای پردازنده ARM Cortex-A9 بوده که پردازش سریع اطلاعات را برای تجربه بازی با تاخیر کم را ارائه می دهد.
کنسول دستی گرین لاین دارای دو سیستم عامل Stock OS و Garlic OS بوده که می‌توانید از طریق تنظیمات آن‌ها را تغییر دهید. سیستم عامل Garlic OS در استفاده از رم و Cpu و گرافیک دستگاه بهتر عمل کرده و بازی‌ها را با کیفیت بالاتر و روان‌تری اجرا می‌کند.
ممکن است به دلیل باگ نرم افزاری ، پاک کردن فایل‌های سیستمی کنسول و مشکلات دیگر در هنگام روشن نمودن کنسول دستی گرین لاین به مشکل بخورید و کنسول شما روشن نشود یا روی لوگو بوت گرین لاین گیر کند.
اما جای نگرانی نیست و در اکثر مواقع این مشکلات قابل حل می‌باشد. برای حل این مشکل در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

همان طور که پیش تر اشاره شد کنسول دستی گرین لاین دارای دو سیستم عامل Stock OS و Garlic OS می‌باشد. سیستم عامل اول که سیستم عامل تغییر یافته توسط شرکت گرین لاین می‌باشد و سیستم عامل دوم یعنی Garlic Os که بهترین سیستم عامل مورد استفاده توسط کنسول دستی‌های RG35XX می‌باشد.
برای حل مشکل بوت کنسول دستی گرین لاین باید فایل‌های مربوط به سیستم عامل Garlic Os را دانلود کرده و جایگزین فایل‌های موجود در رم آن کنید. یا می‌توانید به نصب دوباره سیستم عامل Garlic Os بپردازید.
البته در هنگام نصب مجدد سیستم عامل تمامی بازی‌های موجود در رم کنسول دستی گرین لاین حذف می‌شوند.

حل مشکل بوت کنسول دستی گرین لاین با جایگزینی فایل‌های قبلی

برای اینکار ابتدا باید فایل‌های مربوط به سیستم عامل Garlic Os را دانلود نمایید.
برای این کار وارد این لینک شوید. لینک دانلود فایل‌های مربوطه را می‌توانید در انتها متن و بالا قسمت کامنت‌ها پیدا کنید. این فایل‌ها با نام RG35XX-CopyPasteOnTopOfStock.7z.001 و RG35XX-CopyPasteOnTopOfStock.7z.002 مشخص می شوند.

بعد از دانلود نمودن فایل‌های سیستم عامل باید آن‌ها را از حالت فشرده خارج نمایید. که برای اینکار به نرم افزار 7-Zip نیاز دارید که می‌توانید آن را از اینجا دانلود نمایید.
7zip را بر روی سیستم خود دانلود و نصب کنید، فایل های دانلود شده سیستم عامل را در یکجا درون یک پوشه بریزید، روی فایل با پسوند .001 کلیک راست کنید، "7-Zip -> Extract Here" را انتخاب کنید تا فایل‌ها از حالت فشرده خارج شوند.
رم کنسول را از آن خارج کرده و به کامپیتر یا لپتاپ خود متصل نمایید.
توجه: چنانچه در هنگام اتصال رم کنسول دستی گرین لاین به کامپیوتر خود با پیغام فرمت نمودن رم روبرو شدید، گزینه کنسل را انتخاب کنید.
برای جایگزینی باید پوشه‌ misc را درون پارت misc رم کپی و جایگزین و محتویات پوشه roms را درون پارت roms رم کنسول دستی کپی و جایگزین نمایید.
با جایگزینی فایل‌های سیستم عامل، حال می‌توانید رم را از سیستم خود جدا نموده و وارد کنسول دستی گرین لاین نمایید.

نصب سیستم عامل کنسول دستی Garlic Os بر روی رم خام یا رم دستگاه

در هنگام نصب مجدد سیستم عامل بر روی رم دستگاه تمامی بازی‌های موجود در رم کنسول دستی گرین لاین حذف می‌شوند. پس بهتر است اگر می‌خواهید از بازی‌های موجود بر روی رم دستگاه کپی تهیه کنید.
برای نصب سیستم عامل ابتدا باید فایل‌های مربوط به نصب سیستم عامل Garlic Os را دانلود نمایید.
برای این کار وارد این لینک شوید. لینک دانلود فایل‌های مربوطه را می‌توانید در انتها متن و بالا قسمت کامنت‌ها پیدا کنید. این فایل‌ها با نام RG35XX-MicroSDCardImage.7z.001 و RG35XX-MicroSDCardImage.7z.002 مشخص می‌شوند.

بعد از دانلود نمودن فایل‌های سیستم عامل باید آن‌ها را از حالت فشرده خارج نمایید. که برای اینکار به نرم افزار 7-Zip نیاز دارید که می‌توانید آن را از اینجا دانلود نمایید.
7zip را بر روی سیستم خود دانلود و نصب کنید، فایل های دانلود شده سیستم عامل را در یکجا درون یک پوشه بریزید، روی فایل با پسوند .001 کلیک راست کنید، "7-Zip -> Extract Here" را انتخاب کنید تا فایل‌ها از حالت فشرده خارج شوند.
پس از اتمام استخراج، باید دو فایل داشته باشید: garlicos.img و readme.txt
فلش نمودن سیستم عامل RG35xx GarlicOS
اکنون که فایل .img را داریم، از نرم افزار Balena Etcher برای فلش نمودن فایل garlicos.img به کارت SD جدید خود استفاده می کنیم.
نرم افزار Balena Etcher را از اینجا می‌توانید دانلود نمایید.
رم میکرو اس دی جدید به کامپیتر یا لپتاپ خود متصل نمایید.
نرم افزار Balena Etcher را باز کنید. سپس گزینه Flash from file را زده و فایل garlicos.img را انتخاب نمایید. در قسمت Select Target رم میکرو مورد نظر خود را انتخاب کنید. در پایان گزینه Flash را زده تا سیستم عامل روی رم شما نصب شود.پس از تکمیل نصب ، کارت SD باید دارای سه پارتیشن باشد که توسط ویندوز شناسایی شده است که یکی از آنها قابل خواندن نیست. هنگامی که ویندوز از شما می‌خواهد که این پارتیشن را فرمت نمایید ، مطمئن شوید که به آن می گویید که نمی خواهید این درایو را فرمت کنید.
پارتیشن Roms را گسترش دهید.
پارتیشن مورد علاقه ما آخرین پارتیشنی است که شامل پوشه های BIOS، CFW و Roms است.
به طور پیش فرض، پارتیشن Roms فقط از حداقل فضای مورد نیاز برای نصب سیستم عامل استفاده می کند، بنابراین ما باید این پارتیشن را گسترش دهیم تا از تمام فضای خالی موجود در کارت SD استفاده کنیم تا بتوانیم بازی های خود را در این پارتیشن جای دهیم.
برای این مرحله نرم افزار MiniTool partition wizard را باز می کنیم. نسخه کرک شده این نرم افزار را می‌توانید از سایت‌های دانلود اپلیکیشن دانلود کنید.
شما باید لیستی از تمام درایوهای خود از جمله رم میکرو اس دی را که به تازگی با تصویر GarlicOS ایجاد کرده ایم، مشاهده کنید.
در زیر رم میکرو اس دی مورد نظر، باید تعدادی پارتیشن مختلف از جمله یکی با فرمت FAT32 را مشاهده کنید.

روی این پارتیشن کلیک راست کرده و گزینه Move/Resize را انتخاب کنید سپس نوار را تا آخر به سمت راست بکشید تا تمام فضای تخصیص نیافته را اشغال کند.

پس از کلیک بر روی دکمه OK، فقط مطمئن شوید که تغییرات را در قسمت Operations Pending اعمال کنید، سپس نوار پیشرفت تغییرات اعمال شده ظاهر می شود.


پس از اتمام عملیات، شما آماده هستید تا فایل های ROMS و BIOS خود را در پارتیشن Roms که به تازگی آن را گسترش دادیم بارگیری کنید.
اکنون سیستم عامل Garlic Os بر روی رم شما نصب شده و می‌توانید بازی‌های مورد نظر خود را دانلود و بر روی آن بریزید.


نظرات پست (0)

اولین نفر در ثبت نظر برای این پست باشید.
محصولات مرتبط